TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Tarnów na święcie Tarnopola – miasta partnerskiego

Tarnów na święcie Tarnopola – miasta partnerskiego

Uroczystości związane z 21. rocznicą odzyskania niepodległości przez Ukrainę, Święto Miasta, otwarcie wystawy o Janie Hetmanie Tarnowskim oraz Mistrzostwa Świata w sportach motorowodnych – to tylko część z wydarzeń, które odbyły się w ostatni weekend w Tarnopolu – mieście partnerskim Tarnowa.

ednym z głównych elementów wizyty tarnowskiej delegacji było uroczyste otwarcie wystawy poświęconej postaci hetmana Jana Hetmana Tarnowskiego, który lokował twierdzę Tarnopol w 1540 r. Ekspozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Mer Tarnopola Sergiej Nadal zapowiedział, że będzie prezentowana we wszystkich placówkach oświatowych w mieście.

Delegacja Tarnowa odbyła również szereg spotkań z przedstawicielami samorządu Tarnopola. Rozmowy dotyczyły m.in. edukacji i wspólnej promocji pod „szyldem” Hetmana Jana Tarnowskiego, doświadczeń Tarnowa z zakresu rewitalizacji starówki, wymiany kulturalnej.

Odbyła się również debata i wymiana doświadczeń na temat efektywności energetycznej miast ze szczególnym wyróżnieniem zagadnień związanych z oszczędnościami, a także metod i technik określania niewłaściwego gospodarowania energią. Spotkanie było współorganizowane przez Komisję Europejską ds. Energii, patronującą Stowarzyszeniu Prezydentów Miast Europejskich na rzecz efektywności energetycznej.

Delegacja Tarnopola przyjęła zaproszenie do Tarnowa na obchody święta niepodległości i spotkanie miast partnerskich. Nasze miasto podpisało porozumienie o współpracy z Tarnopolem 18 marca 2004r.

Znaczniki

Archiwalne