TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Nowa prezes Tarnowskiego Klastra Przemysłowego

Nowa prezes Tarnowskiego Klastra Przemysłowego

Magdalena Gadecka-Bukało została nowym prezesem Tarnowskiego Klastra Przemysłowego S.A. O jej powołaniu zdecydowała Rada Nadzorcza spółki podczas posiedzenia 14 października. Nowa prezes swoją funkcję obejmie 15 października. 

Magdalena Gadecka-Bukało jest absolwentką ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Studiowała także zarządzanie i marketing na Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie. Dotychczas pracowała m.in. jako główny doradca leasingowy oraz menedżer regionalny ds. agrobiznesu w BZ WBK Leasing. Odbywała także staże na uczelniach zagranicznych.

Konkurs, w którym wyłoniono kandydata na prezesa TKP S.A. odbył się po raz drugi. W pierwszym podejściu zgłosiło się czterech kandydatów, ale do przesłuchania żadnego z nich nie doszło. Żadna z aplikacji nie spełniła bowiem warunków formalnych. Za drugim razem zgłosiły się trzy osoby, które zostały dopuszczone do rozmowy kwalifikacyjnej. W tajnym głosowaniu Komisja Konkursowa wskazała, że to właśnie Magdalena Gadecka-Bukało powinna zostać kandydatką na prezesa TKP S.A.

(ks)

Znaczniki

Archiwalne