TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Konferencja „Małopolska na rowery” 14 WRZEŚNIA

Konferencja „Małopolska na rowery” 14 WRZEŚNIA

Jutro w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się konferencja „Małopolska na rowery”. Jej uczestnicy postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie jak wykorzystać potencjał Sieci Tras Rowerowych VeloMałopolska do stworzenia markowego produktu turystycznego.

Konferencja, organizowana przez Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, rozpocznie się o godz. 10. Jako pierwszy wystąpi pełnomocnik województwa małopolskiego ds. VeloMałopolska, Jacek Pilch. Opowie o idei, realizacji i efektach projektu VeloMałopolska, czyli dlaczego Małopolanie pokochali dwa kółka.

Po nim głos zabierze prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, mówiący o inicjatywach Tarnowa na rzecz budowy ścieżek rowerowych oraz promocji roweru jako atrakcyjnego środka transportu w mieście.

Na zakończenie pierwszej części, uczestnicy konferencji wysłuchają natomiast zastępcy dyrektora Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Jarosława Panka. Temat jego prelekcji to „Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo – dobre praktyki w zakresie rozwoju produktu oraz aktywizacji przedsiębiorczości wokół szlaku”

Rozpoczynającą się o godz. 12.20 drugą część konferencji zainauguruje dyrektor Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY, Agnieszka Pyzowska, mówiąca o tworzeniu i rozwoju historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr.

Następnie zgromadzeni w CSM posłuchają o standardach, oznakowaniu i użytkownikach nadrzecznych trasach rowerowych w krajach zachodnich. Wykład na ten temat wygłosi prezes Stowarzyszenia Miasta dla Rowerów, Marcin Hyła.

Ostatnim punktem piątkowej konferencji będzie tworzenie lokalnego produktu turystycznego opartego o ścieżki rowerowe (korzyści dla samorządów lokalnych oraz lokalnych przedsiębiorców z rozwoju turystyki rowerowej), o którym opowie prezes Agencji Marketingowej „Locativo”, Adam Kałucki.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne