TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Jak zadbać o rozwój dziecka? 9 GRUDNIA

Jak zadbać o rozwój dziecka? 9 GRUDNIA

Jak zadbać o rozwój dziecka? 9 GRUDNIA

„Być rodzicem. Jak zadbać o zdrowy rozwój dziecka” – konferencja pod takim hasłem odbędzie się już 9 grudnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Jak zapewniają organizatorzy – Stowarzyszenie „Mamy Tarnów” – konferencja ma charakter otwarty, a wstęp na nią jest wolny.

Głównymi adresatami sympozjum są rodzice oraz osoby pracujące z dziećmi i rodzicami. W trakcie wykładów poświęconych różnym aspektom wychowania i rozwoju dzieci będą mieli okazję poznać najnowsze osiągnięcia pedagogiki i psychologii w kontekście tej problematyki. Obok wykładów przewidziano także dyskusje panelowe.

Prelegentami podczas sobotniej konferencji będą psycholog, psychiatra, psychodietetyk oraz neurologopeda, którzy podzielą się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktycznymi rozwiązaniami stosowanymi w toku zawodowej pracy. W programie konferencji znalazły się bardzo uniwersalne tematy, dotyczące wszystkich grup zawodowych, których praca opiera się na wspieraniu zdrowego rozwoju dzieci i młodzieży.

 

Harmonogram konferencji

godz. 12.05 – 12.45 – Etapy w żywieniu dzieci. Co jest normą, a co zaburzeniem? (Zuzanna Antecka – psychodietetyk)

godz. 12.45 – 13.30 – Kiedy kończy się ten bunt? Wykład i panel dyskusyjny dla rodziców i wychowawców o naturalnych i rozwojowych zachowaniach dzieci i młodzieży (Jolanta Dróżdż- Stoszek – psycholog)

godz. 13.30 – 14.15 – Depresja jest wokół nas (lek. Teresa Homa-Tarnowska – psychiatra)

godz. 14.45 – 15.15 – Neurofizjologia – właściwy rozwój psychoruchowy dziecka (Maria Porębska – psycholog, certyfikowany trener Instytutu Psychologii Neurofizjologicznej INPP Polska)

godz. 15.15 – 16 – Mowa – jej rozwój, zaburzenia, terapia – Iweta Kozłowska (neurologopeda)

(sm)

Znaczniki

Archiwalne