TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Głosowanie na tarnowskie projekty

Głosowanie na tarnowskie projekty

Głosowanie na tarnowskie projekty

Jeszcze tylko do jutra, 13 października, małopolanie mogą głosować w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. O głosy mieszkańców województwa zabiegają autorzy 160 dopuszczonych do głosowania zadań. 32 z nich dotyczą Tarnowa.

 

Do podziału jest 8 milionów złotych. Do każdego z sześciu subregionów województwa, w tym do subregionu tarnowskiego, trafi po ponad 1,3 miliona. Wśród 32 zadań, zgłoszonych w Tarnowie, powiecie i subregionie, obejmującym miasto Tarnów i powiat tarnowski oraz powiaty: bocheński, brzeski i dąbrowski, są między innymi projekty prospołeczne, edukacyjne, kulturalne i turystyczne.

 

Głosować w tegorocznej, już drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, można przez internet pod tym linkiem https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie. Do pobrania pod nim jest również karta do głosowania, którą można wydrukować i po wypełnieniu wysłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski” lub wrzucić do urny w Tarnowie, umieszczonej w agendzie zamiejscowej urzędy przy Alei Solidarności 5 – 9.

Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat, może oddać jeden głos, na zadanie z subregionu, w którym mieszka. Nie trzeba być zameldowanym. Głosowanie trwa do jutra, 13 października, a jego wyniki poznamy do końca listopada.

 

(dm)

Znaczniki

Archiwalne