TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Duże pieniądze na Lwowską

Duże pieniądze na Lwowską

Duże pieniądze na Lwowską

Tarnów otrzyma dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na przebudowę ul. Lwowskiej. Umowa w tej sprawie zostanie oficjalnie podpisania we wtorek, 21 lutego, w Warszawie. Według wstępnych szacunków suma dotacji opiewa na kwotę ponad czternastu i pół miliona złotych, dzięki czemu uda się pokryć 85 procent kosztów inwestycji. 

Przypomnijmy, że modernizacja ulicy obejmie odcinek od ok 200 metrów przed rondem do skrzyżowania przy Szpitalu św. Łukasza. W ramach rozbudowy powstanie jezdnia o dwóch pasach w każdym kierunku ruchu, przebudowane zostanie też rondo na ulicy Okrężnej, powstaną chodniki i ścieżki rowerowe i dwa parkingi, po obu stronach ulicy. Wybudowana zostanie również kanalizacja deszczowa, bardzo w tym miejscu potrzebna i oświetlenie.

Modernizacja pomoże rozładować ruch, zapewni bezpieczny i szybki transport pacjentów do szpitala i wygodny dojazd do firm. Teraz to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Średnio na dobę na odcinku od wiaduktu do ronda przejeżdża blisko 31 tysięcy samochodów.

Umowa na realizację zadania została podpisania we wrześniu 2016 r. na kwotę niemal 16 milionów złotych. Inwestycja realizowana jest metodą projektuj i buduj. Oznacza to, że ta sama firma wykona zarówno dokumentację techniczną, jak i przystąpi do robót budowlanych. Na tę chwilę opracowywana jest dokumentacja projektowa, na którą, zgodnie z umową, wykonawca ma sześć miesięcy.

Niezbędne do rozpoczęcia prac będzie także uzyskane decyzji na realizację inwestycji drogowej. To z kolei ma mieć miejsce w okolicach czerwca.

Zmodernizowaną Lwowską pojedziemy prawdopodobnie jesienią 2018 roku.

(ks)

Znaczniki

Archiwalne