TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / 26. Finał WOŚP w Tarnowie

26. Finał WOŚP w Tarnowie

26. Finał WOŚP w Tarnowie

Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków, a na tarnowskich ulicach będzie można spotkać ponad tysiąc wolontariuszy. - Z roku na rok ich liczba rośnie, co bardzo nas cieszy – mówi Agata Grudzień, zastępca szefa Tarnowskiego Sztabu WOŚP. Na niedzielę, 14 stycznia, zaplanowano między innymi koncerty, imprezy sportowe oraz zabawy i konkursy dla dzieci. Będzie też okazja, żeby oddać krew, która zawsze jest bardzo potrzebna.

 

Związane z finałem tegorocznej akcji wydarzenia rozpoczęły się już dziś, 12 stycznia. Blisko 600 uczestników wzięło udział w Serduszkowych Zawodach Pływackich, zorganizowanych przez TOSiR i rozegranych na basenie Miejskiego Domu Sportu. - Rywalizowały dzieci ze wszystkich kategorii szkół, w czterech stylach pływackich – mówi Marek Małek z TOSiR-u.

Jutro, w sobotę, 13 stycznia, od 9.00 do 13.00 kolejny raz będzie można wspólnie pospacerować z czworonożnymi pupilami. W planowanym na około dwie godziny spacerze mogą wziąć udział wszyscy właściciele psów, w zamian za datek na WOŚP, wrzucony do stacjonarnej puszki.

Również w sobotę o 11.00 w Pałacu Młodzieży rozpocznie się Planszowisko dla WOŚP. Do 15.00 chętni będą mogli zagrać w planszówki. – Zapraszamy wszystkich, od kilkulatków po seniorów, nie ma ograniczeń wiekowych. Będziemy na państwa czekać – zaprasza Jerzy Kosiba, dyrektor tarnowskiego Pałacu Młodzieży. W południe na Tor Speed Race Tarnów przy ulicy Kochanowskiego 30 rozpocznie się Turniej Kartingowy o Moto Serce WOŚP. Rywalizować będą między innymi drużyny kawalerów, żonatych, motocyklistów, rajdowców i offroadowców.

Niedzielna zbiórka dla WOŚP rozpocznie się o godzinie 6.00 i potrwa do 20.00. Od 9.00 do 13.00 w Stacji Krwiodawstwa przy ulicy Szpitalnej 13 będzie można oddawać krew, a od 9.00 do 15.00 śledzić rozgrywki turnieju halowej piłki nożnej dla dzieci w hali sportowej Pałacu Młodzieży przy ulicy Gumniskiej. Na wszystkich uczestników czekało będzie 50 litrów żurku, a w akcję włączył się też klub piłkarski Bruk-Bet Termalica Nieciecza i jego kibice. O 10.00 na tor w Biskupicach Radłowskich wyjadą wraki, quady i auta terenowe. Wyścigi pod hasłem „Jedziemy z WOŚP” potrwają do 17.00. Każdy chętny będzie mógł wylicytować przejazd a także – start w wyścigu wraków. Miłośnicy fitnessu w zamian za datek do puszki (od 20 złotych w górę) będą mogli ćwiczyć w Klubie Forma przy ulicy Nowy Świat, a dzieci – startować w konkursach i zabawach w Sztabie WOŚP Szkoły Szczepanika (dokładny program w załączniku). Będzie też Wielki Bal Przebierańców w Figlach Miglach z udziałem Janusza Kołodzieja, od 16.00 do 20.00. Chętni proszeni są o rezerwowanie miejsc. Datek do puszki będzie również biletem wstępu na tarnowskie lodowiska. - Zapraszamy od 10.00 do 20.00. Cały dzień gramy z Orkiestrą – mówi Marek Małek z TOSiR-u. O 18.40 wystartuje Tarnowski Bieg z Pochodniami, który wyruszy z Hali Sportowej ZSO nr 4 na osiedlu Legionów.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych będą częstować wolontariuszy WOŚP ciepłą herbatą i pysznymi wypiekami, a od 15.00 na Rynku będzie można skosztować żurku, przygotowanego przez Restaurację Tatrzańską, rozdawanego przez dziennikarzy Radia Eska. Również na Rynku i również o 15.00 wszyscy chętni będą mogli sprawdzić, czy zdadzą egzamin wewnętrzny na prawo jazdy i wypróbować – ku przestrodze – alkogogle. Strażacy z OSP w Zbylitowskiej Górze o 15.00 rozpoczną lekcje udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego obchodzenia się z ogniem. Koncerty finałowe na Rynku rozpoczną się o godzinie 16.00. Wystąpią Old Boys Band, Hideaway, 230V i Żywiołak. Będzie również tort od Piekarni Strusinianka. O 20.00 jak co roku – Światełko do Nieba, kończące wieczór z WOŚP.

(dm)

 

Program wydarzeń tutaj:

Znaczniki

Archiwalne