TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / 11. Forum Inwestycyjne rozpoczęte

11. Forum Inwestycyjne rozpoczęte

11. Forum Inwestycyjne rozpoczęte

Stu szesnastu przedsiębiorców zgłosiło się do konkursu Startup Award na najbardziej innowacyjne przedsięwzięcie, który jest jednym z głównych punktów programu 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Forum rozpoczęło się dzisiaj w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej potrwa do jutra.

 

Forum gromadzi przedstawicieli świata gospodarki, finansów i polityki. - Staramy się, żeby było to głównie spotkanie przedsiębiorców i inwestorów, a politycy, samorządowcy i ludzie, którzy działają w otoczeniu biznesu, mieli głos doradczy - podkreślał otwierając Forum prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. Program tegorocznego forum zawiera 20 bloków tematycznych. W tym roku główne tematy debat to technologie finansowe (finTech), nowe technologie w energetyce i w służbie zdrowia oraz nowoczesne systemy zarządzania w przedsiębiorstwach.

Jutro wieczorem poznamy zwycięzcę konkursu Startup Award, w którym główną nagrodą jest 100 tysięcy złotych na wsparcie projektu, oferującego nowoczesne, innowacyjne rozwiązania. - To wyznacza kierunek naszego rozwoju. Chciałbym, żeby rozmowa o tym co fajne, nowe, nietypowe, nadzwyczajne miała miejsce tu, w Tarnowie – mówił przed rozpoczęciem debat Zygmunt Berdychowski, założyciel Instytutu Wschodniego, który jest współgospodarzem Forum. Zgłoszone do konkursu projekty oceni jury, składające się z przedstawicieli rządu, parlamentu, czołowych firm informatycznych oraz gospodarzy Forum Inwestycyjnego. Kapituła będzie wybierać spośród 78 projektów, wyselekcjonowanych ze 116 zgłoszonych przez doświadczonych ekspertów i analityków. - Po raz kolejny pobity został rekord liczby zgłoszeń – mówi Aleksandra Baka, menadżer Forum Inwestycyjnego. Również jutro rozstrzygnięty zostanie konkurs „Robot Show”, promujący rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej i użytecznej w codziennych czynnościach, adresowany głównie do młodych ludzi. Główna nagroda to 10 tysięcy złotych. Na konkurs wpłynęło 20 zgłoszeń. - Chcemy nagrodzić i promować młodzież, która zaprezentowała swoje projekty, a także zwrócić uwagę na współpracę z uczelniami wyższymi i szkołami ponadgimnazjalnymi – podkreśla Piotr Augustyński, zastępca prezydenta Tarnowa do spraw rozwoju gospodarczego.Z kolei dziś wieczorem, podczas uroczystej gali, poznamy Inwestora i Inwestycję Roku.

(dm)

 

Przebieg 11. Forum Inwestycyjnego można śledzić tutaj:

 

 

Galeria zdjęć do obejrzenia tu:

Znaczniki

Archiwalne