TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 84.

Bardzo duże zainteresowanie towarzyszy poszerzonemu programowi dla rodzin wielodzietnych. Mowa o Karcie Tarnowskiej Rodziny, spływają już pierwsze wnioski. Jak informowaliśmy, teraz program skierowany jest do tarnowskich rodzin posiadających troje i więcej dzieci. – Coraz więcej osób przychodzi do nas i już nie tylko pyta, ale i składa wnioski – mówi dyrektor Centrum Spraw Społecznych Magdalena Osiak.

Już w piątek (6 grudnia) otwarte zostanie sztuczne lodowisko w Mościcach, zlokalizowane przy ulicy Traugutta. – Zapraszamy wszystkich tarnowian do korzystania z tego obiektu, jak i z czynnego już lodowiska przy ul. Wojska Polskiego – mówi dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edward Rusnarczyk.

Już w czwartek (5 grudnia) do Tarnowa przyjedzie grupa 60 dziennikarzy i przedstawicieli biur podróży z Węgier. Goście wcześniej wezmą udział w corocznym „Konkursie szopek krakowskich” oraz w polsko-węgierskim spotkaniu branżowym w Krakowie.

Akcja odbędzie się w Mikołaja, 6 grudnia, w godzinach od 10.00 do 14.00 w siedzibie Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Goldhammera 3. Po raz kolejny weryfikowani będą kandydaci na dawców. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Kropla”.

249 tys. 600 zł zebrano przed kościołami diecezji tarnowskiej na pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego w Syrii. Taką sumę tarnowska Caritas przekazała do Caritas Polska, która zajmuje się organizacją pomocy dla Syrii. Zbiórka odbyła się 6 października w całej Polsce. Tymczasem wciąż do Caritas wpływają pieniądze na wsparcie mieszkańców Filipin.

Już po raz trzynasty, 5 grudnia, na tarnowskim Rynku najmłodsi tarnowianie będą ubierać prawdziwe choinki. Pojawią się na nich ozdoby, które dzieci same przygotowały w przedszkolach. Tradycyjnie w  wydarzeniu wezmą udział najstarsze grupy ze wszystkich tarnowskich przedszkoli - publicznych i niepublicznych.

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz wraz ze Świętym Mikołajem 9 grudnia odwiedzą dziecięcy szpital w Krakowie - Prokocimiu. Święty Mikołaj podaruje prezenty najciężej chorym dzieciom. Prezenty pochodzą także z bardzo udanej zbiórki w Tarnowie.

Dobra informacja dla bezrobotnych. Miasto pozyskało 650 tysięcy złotych w ramach rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Środki te zostaną przeznaczone na dotacje dla osób bezrobotnych. Można już składać wnioski.

Formacji przekazano trzy nowe, nieoznakowane radiowozy. Skoda Roomster i dwie skody Fabia, współfinansowane przez władze samorządowe Tarnowa, powiatu tarnowskiego, Żabna i Wietrzychowic trafiły do policjantów, którzy od dziś będą je mogli wykorzystywać w codziennej służbie. 

Znaczniki

Archiwalne