TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Replika Panoramy Siedmiogrodzkiej stanęła na Placu Tarnów w centrum Kiskőrös. Henryk Słomka - Narożański, zastępca prezydenta Tarnowa wraz z merem Kiskőrös dokonali uroczystego odsłonięcia wybitnego dzieła Jana Styki. Panorama obrazuje bitwę pod Sybinem zakończoną zwycięstwem armii siedmiogrodzkiej dowodzonej przez gen. Józefa Bema.

Już w najbliższy czwartek, 22 marca, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się konferencja promująca utworzenie i budowę w Tarnowie parku naukowo-technologicznego „INFO-TECH-MED” PARK. Spotkanie zatytułowane „Tarnowski pomysł na rozwój miasta dzięki technologiom cyfrowym” otworzą prof. dr hab. Stanisław Komornicki, rektor PWSZ oraz Wojciech Seremet, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A.

„Ustąp miejsca – uprzejmość nic nie kosztuje” to motto kampanii społecznej przygotowanej przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Tarnowie oraz Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów. Zakończył się właśnie pierwszy etap akcji, w którym wyłoniono najlepsze prace plastyczne – projekty plakatów obrazujących tytułowe zagadnienie. Nagrodzono laureatów - trójka najlepszych otrzymała bezpłatne, czasowe bilety komunikacji miejskiej oraz prezenty od Urzędu Miasta Tarnowa i Gemini Park Tarnów. Niebawem na przystankach autobusowych, w dużych formatach, pojawią się plakaty ilustrujące cel i temat kampanii. Będzie je można zobaczyć także w holu galerii handlowej.

Miejska Komisja Wyborcza powołana do przeprowadzenia wyborów do rad osiedli zarządzonych na dzień 15 kwietnia 2012 r. postanowiła przesunąć termin przyjmowania zgłoszeń kandydatów do rad osiedli:

Trwa intensywne łatanie ubytków w nawierzchni tarnowskich dróg. Pracami zajmuje się specjalna grupa pracowników Zakładu Składowania Odpadów Komunalnych. Działania koordynuje Centrum Usług Ogólnomiejskich.

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. w Warszawie przeprowadziło w Urzędzie Miasta Tarnowa kolejny audit nadzoru dotyczący systemu zarządzania jakością. Audytorzy gościli w magistracie przez ostatnie dwa dni. W tym czasie przeprowadzali kontrolę poszczególnych wydziałów i elementów zarządzania. Ocena jest wysoka – w magistracie system działa, jest dobrze nadzorowany i doskonalony, co – zdaniem ekspertów - stawia Tarnów w czołówce samorządowych systemów jakości w kraju.

Ruszyły przygotowania do przyznania kolejnych laurów pod takim tytułem. W tym roku laureaci otrzymają Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury oraz Nagrodę „Mecenas Kultury Tarnowa”. Trwa wyłanianie kandydatów.

Jedna 60-letnia sosna produkuje w ciągu doby tyle tlenu, ile wynosi średnie dobowe zapotrzebowanie trzech osób. Nie bez znaczenia jest więc fakt, że dzieci i młodzież w ramach dziewięciu dotychczasowych edycji ogólnopolskiej Akcji „Drzewko za Butelkę”®, posadziły blisko 18,5 tysięcy drzewek zbierając przy tym ponad 13 mln pustych butelek PET.

Zgodnie z wolą zmarłej przed dwoma miesiącami Wioletty Hajduk, pieniądze, które pozostały ze zbiórki na jej leczenie, będą przekazywane chorym na nowotwory. Część środków już trafiła do dziewczynki z rakiem mózgu oraz do Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na wspomaganie chorych z nowotworami. Stowarzyszenie „Kropla”, które koordynowało pomoc w leczeniu Wioletty Hajduk, zaprezentowało szczegółowe dane finansowe dotyczące środków, które ofiarowali jej mieszkańcy.

Trwają ostatnie przygotowania do wiosennej akcji Stowarzyszenia „Kropla” - badania kandydatów na dawców szpiku kostnego. Krew pobierana będzie już w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, 21 marca, w siedzibie UMT przy ul. Goldhammera, w godzinach od 10.00-14.00.

Znaczniki

Archiwalne