TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnowska Straż Miejska informuje o zasadach sprzedaży materiałów pirotechnicznych:

Możliwość zakupu wyrobów regionalnych, występy kolędników oraz koncert, który zaskoczy swoją różnorodnością to atrakcje przewidziane na Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpoczął się dziś na tarnowskim Rynku.

Kolejne – brakujące funkcje w samorządzie nowej kadencji już ustalone. Zgodnie z uchwałą, w wyniku głosowania tajnego, drugim wiceprzewodniczącym został Grzegorz Kądzielawski.

W sobotę, 11 grudnia, zakończył się Zjazd ZHP Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, podczas którego podsumowano zakończoną kadencję władz chorągwi oraz wybrano władze małopolskiego harcerstwa na nową, czteroletnią kadencję. W Zjeździe wzięli udział również delegaci z Hufca ZHP Tarnów im. gen. Józefa Bema.

Niskie temperatury są szczególnym zagrożeniem dla niedrożnych przewodów kominowych. Dlatego zwłaszcza teraz trzeba zwracać szczególną uwagę na ich pełną przepustowość. Najprawdopodobniej taka właśnie była przyczyna zdarzenia, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę (18/19 grudnia br.). W budynku przy ul. Nowy Świat miało miejsce zatrucie tlenkiem węgla wydobywającym się z pieców kaflowych.

Działa już trzecie w Tarnowie sztuczne lodowisko. Mobilny obiekt, który zlokalizowano w Mościcach, za halą „Jaskółka”, dysponuje taflą o wymiarach 15 x 30 metrów. Do dyspozycji amatorów ślizgania dostępna jest również wypożyczalnia wyposażona w 200 par nowych łyżew oraz namiot pełniący rolę przebieralni.

Stowarzyszenie Plus Ultra zaprasza do lektury albumu „Stolica diecezji. Architektura sakralna Tarnowa”. Wydawnictwo to powstało z okazji 225-lecia Diecezji Tarnowskiej, które obchodzić będziemy w przyszłym roku. Patronat nad przedsięwzięciem objął Ordynariusz diecezji Tarnowskiej K. Bp Wiktor Skworc.

Zgodnie z ideą tej nietypowej rywalizacji, wejście do placówki, przypomina pejzaż z krainy czarów. Własnoręcznie ozdobione przez dzieci żywe choinki, skutecznie przyciągają uwagę. Jest ich w sumie blisko trzydzieści. W Zespole Niepublicznych Niepłatnych Szkół przy ul. Błotnej rozstrzygnięto konkurs na „Najlepiej udekorowane przedświąteczne otoczenie szkoły”. W nagrodę, tuż przed Bożym Narodzeniem, uczniowie wezmą udział w całodziennym kuligu w Jastrzębiej koło Ciężkowic. Będzie mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu oraz gorący posiłek.

Trwają prace związane z III etapem remontu placówki. W budynkach 1 i 2, mieszczących bibliotekę, salę wystawową, sale lekcyjne oraz pracownię konserwacji kamienia, rzeźby, liternictwa, a także pracownię informatyczną, prowadzone są intensywne działania. Jeden z obecnie objętych modernizacją obiektów liczy 110 lat. Finał zaplanowano na wiosnę.

Dwie największe siły w nowej Radzie Miejskiej – Stowarzyszenie „Tarnowianie” i Platforma Obywatelska podpisały umowę koalicyjną. Prezydent Ryszard Ścigała nazywa ją „porozumieniem programowym”. Sygnatariuszami dokumentu są, prócz szefa tarnowskiego samorządu, przewodnicząca Zarządu Grodzkiego Tarnowskiego Platformy, poseł Urszula Augustyn oraz szef Stowarzyszenia „Tarnowianie” Bogusław Placek. Z „porozumieniem programowym” związane są trzy ważne dokumenty.

Znaczniki

Archiwalne