TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W ramach III etapu zadania pn. „Remont dróg gminnych i powiatowych” rozpoczęto remont nawierzchni ul. Konarskiego i ul. Narutowicza na odcinku od zakończonej niedawno przebudowy skrzyżowania z ul.Dąbrowskiego do ul.Limanowskiego. Na zakres remontu składa się położenie nowej nawierzchni jezdni, wymiana krawężników ulicznych oraz przebudowa chodników. Koszt remontu to kwota blisko pół miliona złotych.

Dofinansowany ze środków unijnych – Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego projekt, zakłada zakup dziesięciu autobusów miejskich, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych i spełniających normę spalin EURO 5. Ponadto w trzydziestu pojazdach zostaną zainstalowane nowe systemu monitoringu wnętrza pojazdu oraz system liczenia pasażerów wsiadających i wysiadających na przystankach. Zakupione autobusy będą posiadały napęd na olej napędowy, co jest najkorzystniejsze pod względem technologicznym. Umowę w tej sprawie, z wicemarszałkiem województwa małopolskiego Romanem Ciepielą, podpisał prezydent Ryszard Ścigała.

Równą godzinę trwała internetowa rozmowa z szefem tarnowskiego samorządu. Prezydent Ryszard Ścigała odpowiedział w sumie na 54 pytania mieszkańców. Wszystkie pytania, które z przyczyn czasowych „nie weszły” do czatu, wraz z odpowiedziami, znajdą się w najbliższym czasie w zakładce „Czat z prezydentem”. Są one ciekawym źródłem informacji o mieście i jego gospodarzu.

Popularyzacji teatru wśród mieszkańców Tarnowa, współtworzeniu przez nich sztuki a nawet walce z wykluczeniem społecznym służyć ma realizacja projektu pod nazwą „Cztery Talie Roku”. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu zadania ze środków unijnych w kwocie miliona złotych. Drugie tyle dokłada miasto. Na temat promocji tego ciekawego projektu rozmawiano w tymczasowej siedzibie tarnowskiej Melpomeny – w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Gościem spotkania byli wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, prezydent Ryszard Ścigała, dyrekcja Teatru oraz dziennikarze.

Długa zima i długotrwałe, wiosenne deszcze spowodowały opóźnienie w realizacji przebudowy tarnowskiego teatru. W ostatnich tygodniach prace związane z modernizacją tego budynku znacznie jednak przyspieszyły. Co cieszy - opóźnienia w dużej części udało się zniwelować.

Tarnowscy strażacy – służba, która obok Policji i Straży Miejskiej wydatnie pomagała podczas ostatniej powodzi otrzyma od Miasta nowoczesną amfibię ratowniczą. Rada Miejska przekazała 60 tysięcy złotych na zakup pojazdu. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

Z dniem 21 września br. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie rozpoczęło dystrybucję ciepła do mieszkańców Tarnowa korzystających z ciepła systemowego. Decyzję o włączeniu ogrzewania w poszczególnych obiektach w mieście podjęli już niemal wszyscy administratorzy budynków i zarządy spółdzielni mieszkaniowych w Tarnowie.

W dniach 17-19 września br. grupa harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Tarnów im. gen. Józefa Bema wzięła udział w Zlocie Chorągwi Krakowskiej ZHP inaugurującym rozpoczęcie roku harcerskiego 2010-2011. Podczas trzech dni zlotu, który w tym roku odbył się w Wadowicach, tysiąc harcerzy z całej Małopolski miało okazję poznać miasto papieża Jana Pawła II, nawiązać nowe i odświeżyć stare przyjaźnie harcerskie oraz podsumować mijający rok harcerski. Jednym z elementów podsumowania harcerskiej pracy wszystkich hufców Chorągwi Krakowskiej ZHP jest śródrocznie prowadzone współzawodnictwo, mająca wyłonić najlepszy z hufców harcerskich ZHP działających na terenie Małopolski. W tym roku w harcerskiej rywalizacji hufców, zwyciężył Hufiec ZHP Tarnów im. gen. Józefa Bema.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie włączył się w akcję „Sprzątanie świata – Polska 2010”. Referat Ochrony Środowiska tarnowskiego magistratu wyznaczył do posprzątania niepełnosprawnym podopiecznym Warsztatu teren ulicy Wyszyńskiego i Hodowlanej.

W środę, 22 września, o 17.00, rusza internetowe studio Urzędu Miasta Tarnowa. Z Szefem Samorządu Ryszardem Ścigałą, na istotne dla miasta i mieszkańców tematy, za pomocą czatu, rozmawiać będzie mógł każdy, wystarczy odwiedzić www.tarnow.pl.

Znaczniki

Archiwalne