TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tysiące małych Kolędników Misyjnych w kolorowych strojach i z gwiazdą odwiedzą domy mieszkańców diecezji tarnowskiej. Kolędnicy przebrani m.in. za małego mieszkańca Afryki i Ameryki Południowej w krótkich scenkach opowiedzą o losie dzieci w dalekich krajach, którym będą chcieli pomóc. Tak będzie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

19 grudnia 2013 r., po długiej chorobie, zmarł Anatolij Fiodorowicz Gołos - wielokrotny radny Rady Miejskiej w Białej Cerkwi, Inicjator współpracy samorządów naszych miast. Był człowiekiem, który rozpoczął proces współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i samorządem gospodarczym z Białej Cerkwi i Tarnowa.

Nietypowe zmagania sportowe na szczeblu zawodów ogólnopolskich zaplanowano 29 grudnia w Tarnowie. Trwają ostatnie przygotowania, kolarze pracują nad formą. Organizatorami są Kolarskie Centrum Promocyjne Mirosław Bieniasz oraz Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Puchary ufunduje Urząd Miasta Tarnowa.

Czytanie wszędzie i o każdej porze? Teraz to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki inicjatywie Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) i Urzędu Miasta m.in. na przystankach i w tarnowskich autobusach komunikacji miejskiej jeszcze w tym tygodniu pojawią się plakaty promujące akcję „Książkobranie”.

Przy 16 głosach "za", 6 "wstrzymujących się" i 1 "przeciw" projekt budżetu miasta na 2014 rok został przyjęty przez radnych.

Tarnów zabezpiecza się przed wielką wodą. Urząd Miasta wykupił kolejne nieruchomości pod polder zalewowy, który powstanie w rejonie ulicy Rzecznej.

„Dzielenie się dobrem przy świątecznym stole” – pod taki hasłem odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe Opłatek Maltański, w którym wzięły udział ubogie rodziny wielodzietne, osoby samotne i niepełnosprawne. Do wspólnego świętowania Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie zaprosił 100 osób.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż poświęci nowy Dom dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie. Placówkę wybudowało miasto a prowadzi Caritas Diecezji Tarnowskiej. W budynku przy ul. Prostopadłej mieści się także noclegownia, łaźnia i kuchnia dla potrzebujących. W nowej placówce są też miejsca dla bezdomnych kobiet. Mogą one spędzić noc w noclegowni.

21 grudnia, w sobotę, w godz. 11.00 do 12.30 w Negri Fitness odbędą się bezpłatne zajęcia ruchowe dla pań - to gwiazdkowa akcja Stowarzyszenia Kropla Słońca.

Od dzisiaj tarnowianie mogą korzystać z niższych stawek za pozostawienie pojazdu w Strefie Płatnego Parkowania. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu w parkomatach funkcji płacenia Kartą Miejską.

Znaczniki

Archiwalne