TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnowa oraz inspektorzy nadzoru, wchodzący w skład komisji odbiorowej podtrzymali kilka uwag do wykonania remontu ulicy Krakowskiej. Zostały one skierowane do wykonawcy – firmy MK-BUD.

Zabytkowa, „Tarnowska Kolekcja Pojazdów Konnych” zostanie poddana renowacji. Prace przeprowadzą uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Plastycznych. To kolejny krok do lepszego wyeksponowania tych wyjątkowych zabytków. Konserwacja kolekcji pochłonie około stu tysięcy złotych. To środki miasta oraz Województwa Małopolskiego.

Dokument dostarcza kompleksowej wiedzy o Tarnowie, we wszystkich obszarach życia. Zespół redakcyjny zakończył pracę, jego zadaniem było zaprezentowanie możliwie pełnego spektrum aktywności miasta, a więc zarówno tych dziedzin, na które bezpośredni wpływ mają władze miasta, jak i tych, które nie są związane z zadaniami samorządowymi. Najważniejsze dane dotyczą majątku - ogólna wartość mienia Gminy Miasta Tarnowa na koniec 2011 r. przekroczyła miliard złotych i jest ona wyższa od wartości mienia miasta z końca 2010 r. o blisko 95 milionów. Poniżej, w kilku modułach tematycznych, prezentujemy kluczowe fragmenty Raportu.

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do kwietniowych wyborów do Rad Osiedli. Jak informowaliśmy, Miejska Komisja Wyborcza przedłużyła do ubiegłego piątku termin zgłaszania chętnych do pracy na tym szczeblu samorządu. 15 kwietnia głosować będziemy w osiedlach: „Starówka”, „Strusina”, „Piaskówka”, „Rzędzin”, „Gumniska Zabłocie”, „Krakowska”, „Mościce”, „Chyszów”, „Klikowa”, „Jasna”, „Westerplatte”, „Legionów”, „Koszyce” i „Zielone”. Ze względu na brak kandydatów, elekcja nie odbędzie się na osiedlu „Grabówka”.

Po przeprowadzeniu prac porządkowych, wykonawca robót rewitalizacyjnych, firma MK – BUD, zgłosił do Urzędu Miasta Tarnowa ich zakończenie. Komisja odbiorowa, w skład której wchodzą przedstawiciele miasta oraz inspektorzy nadzoru rozpoczyna prace.

Miasto wiosennie udekorowane. Ozdobione zostały główne ciągi komunikacyjne oraz Tarnowski Rynek.

Wraz pierwszymi dniami wiosny coraz więcej dzieci ze swoimi opiekunami spędza wolny czas na placu zabaw w Parku Strzeleckim w centrum Tarnowa. Huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica oraz… kasa biletowa Teatru im. L. Solskiego.

Mowa o nagrodach za osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym. Łącznie jest ich 134. W sumie z budżetu miasta na ten cel przeznaczono 130 tysięcy złotych. Doceniono 10 osób zasłużonych dla tarnowskiego sportu, 23 trenerów i 101 zawodników. Złożono 144 wnioski.

Rekordowe wyniki w 2011 roku Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów. Miniony rok okazał się bardzo dobrym dla Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A.

Projekt nawiązujący do zjawiska znanego z głośnego filmu Dany’ego Bowle’a pod takim tytułem będzie realizowany przez Galerię Miejską BWA w Tarnowie. Jest on przeznaczony dla tarnowskich licealistów, dotyczy subkultur i ich wpływu na kształtowanie kultury wysokiej. Na realizację zadania tarnowska placówka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w priorytecie Edukacja Kulturalna.

Znaczniki

Archiwalne