TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Biografię Gabrieli Zapolskiej w wersji z przymrużeniem oka czyli „Zapolska Superstar” w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, obejrzeli wczoraj widzowie XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Był to ostatni spektakl konkursowy w tym roku.

Za sprawą trwającego festiwalu komedii dobry humor będzie gościł w Tarnowie jeszcze przez cały weekend. Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników sportu i entuzjastów muzyki poważnej. 

Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej zachęca do wstępowania do swoich drużyn. Przyłączyć się do harcerzy mogą dzieci i młodzi ludzie, w wieku od 10 do 16 lat. - Jesteśmy otwarci na wszystkich chętnych - zaprasza Tomasz Guziak, drużynowy 1. Tarnowskiej Drużyny Harcerzy im. Zawiszy Czarnego w Tarnowie.

 

W świat humanoidów i sztucznej inteligencji wprowadzili nas aktorzy z teatru Polskiego w Bielsku Białej. Spektakl „Humanka” z jednej strony rozbawił widzów, a z drugiej był okazją do przemyśleń i refleksji o ludzkiej naturze.

Tarnowscy radni uchwalili wczoraj nowe zasady przyznawania nagród, wyróżnień i stypendiów sportowych. Stypendia, których wysokość sięgnąć może nawet 10 tys. złotych, przyznawane będą wyłącznie za osiągnięcie wysokich wyników w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich. Wysokie rezultaty uzyskane w pozostałych zawodach premiowane będą natomiast nagrodami pieniężnymi.

Tarnów przekaże 50 tysięcy złotych gminie Parchowo na  Pomorzu, zniszczonej w czasie sierpniowej nawałnicy. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie uchwała w tej sprawie została przyjęta jednogłośnie. Za wsparciem dla Parchowa zagłosowało 23 radnych, czyli wszyscy obecni na sali.    - Bardzo dziękujemy za pomoc. Przeznaczymy te pieniądze na remont zniszczonych dróg – mówi Anna Kubiak, sekretarz gminy.

 

Na wczorajszej sesji Rady Miasta, radni jednomyślnie podjęli uchwałę o nadaniu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Krupniczej imienia Shihana Wiesława Gwizda. Zgłoszoną przez radnych Romana Korczaka i Piotra Górnikiewicza inicjatywę w sprawie uhonorowania wybitnego karateki i trenera, poparło ponad 3200 osób.

Tarnów, podobnie jak w latach ubiegłych, przyłączył się do udziału w kampanii Europejski Dzień Bez Samochodu. Jutro, 22 września, właściciele i współwłaściciele samochodów osobowych będą mogli podróżować wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej za darmo.

Pułkownik Jerzy Pertkiewicz zostanie Honorowym Obywatelem Miasta Tarnowa. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie. Była to wspólna inicjatywa Romana Ciepieli, Prezydenta Tarnowa i Kazimierza Koprowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie, a z ideą uhonorowania pułkownika wystąpiła posłanka Urszula Augustyn.

O tym czy rzeczywiście potrafimy się śmiać z samych siebie przekonali się wczoraj widzowie, którzy wzięli udział w kolejnej konkursowej propozycji tegorocznej Talii. „Drugi spektakl” w reżyserii Anny Karasińskiej obnażył zachowania widowni w teatrze.