TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Dzisiaj rano, zmarł w wieku 98 lat Honorowy Obywatel Miasta Tarnowa, pułkownik Jerzy Pertkiewicz.

Rada Miejska w Tarnowie wyraziła zgodę na ograniczenia w sprzedaży alkoholu na terenie Gminy Miasta Tarnowa. Zgodnie z podjętymi podczas dzisiejszych obrad uchwałami, od północy do godziny szóstej rano w sklepach i na stacjach benzynowych nie będzie można kupić alkoholu. Zmniejszy się też liczba zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Pięć projektów, wybranych przez mieszkańców Tarnowa, zostanie zrealizowanych w siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego: tężnia solankowa w pobliżu Góry św. Marcina, rozbudowa ulicy Wiśniowej, Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej i kontynuacja rozbudowy Parku Westerplatte. Piąty projekt - „Nowe boiska i plac zabaw na Westerplatte” przekracza pulę środków Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Zwiększenie środków będzie możliwe na etapie projektowania przyszłorocznego budżetu miasta.

 

 

 

Inauguracja XI Letniego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „JAZZ-owy Rynek” i letnich potańcówek na rynku, koncert laureatów I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Józefa Władysława Krogulskiego, kino letnie w amfiteatrze, spektakl Poetyckiego Undergroundu oraz spacery po Tarnowie – tak przedstawiają się najważniejsze propozycje na weekend.

Dzisiaj o godz. 16 w Sali Lustrzanej wznowione zostaną obrady LVII zwyczajnej sesji Rady Miejskiej, zwołanej przez przewodniczącego Rady Miejskiej na czwartek 28 czerwca.

Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej na prośbę Rady Osiedla „Piaskówka” umieścił dzisiaj w Parku Piaskówka tabliczki informujące o tym, że nie należy dokarmiać łabędzi chlebem.

Na początku wakacji i przed rozpoczęciem sezonu urlopowego, warto skorzystać z propozycji starosty tarnowskiego i Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Obok pomnika generała Józefa Bema stanęła ławeczka - symbol przyjaźni polsko-węgierskiej. To prezent od Węgrów, którzy odwiedzili Tarnów podczas narodowej pielgrzymki.

W przyszły piątek i sobotę, 6 – 7 lipca na tarnowskim rynku będzie można oglądać przedstawienia teatrów ulicznych z Chile, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Izraela, Korei Południowej i Ukrainy. Będzie to 31. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Rada Miejska w Tarnowie ograniczyła porządek obrad dzisiejszej sesji o projekty uchwał, dotyczące zagospodarowania przestrzennego Tarnowa.

 

Znaczniki

Archiwalne