TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ponad 50 osób pracuje przy usuwaniu skutków nawałnicy, która wczoraj przed południem przeszła nad Tarnowem. W całym mieście trwa sprzątanie połamanych gałęzi i konarów, prowadzone są naprawy infrastruktury. Wichura zerwała wczoraj dach z remontowanej kamienicy na Rynku, powaliła drzewa, połamała konary, uszkodziła sieci telefoniczne i internetowe.

 

Pierwszy weekend lipca przebiegał będzie w Tarnowie pod znakiem muzyki, tańca oraz poznawania historii miasta. Nie zabraknie również okazji do spędzenia czasu z sąsiadami, a wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił pod siatką.

Pięć projektów, wybranych przez mieszkańców Tarnowa, zostanie zrealizowanych w szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego. W zakończonym 28 czerwca głosowaniu elektronicznym udział wzięło 6497 osób, o 312 więcej, niż rok temu. - Z przyjemnością informuję, że głosowanie zostało rozstrzygnięte. Mieszkańcy wskazali zadania, które będziemy realizowali w 2018 roku – mówi Sekretarz Miasta Tarnowa, Aleksandra Mizera.

 

Na wczorajszej sesji, Rada Miejska w Tarnowie podjęła uchwałę o zmianie nazw ośmiu ulic i jednego osiedla. Konieczność wprowadzenia tych zmian spowodowana jest ustawą dekomunizacyjną, zakazującą propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego.

Rada Miejska w Tarnowie na dzisiejszej sesji, 29 czerwca, nie podjęła uchwały w sprawie udzielenia prezydentowi Tarnowa, Romanowi Ciepieli absolutorium za wykonanie budżetu miasta w 2016 roku. Za podjęciem uchwały absolutoryjnej głosowało 9 radnych, 15 wstrzymało się od głosu, głosów przeciwko podjęciu uchwały nie było.

 

Z początkiem lipca w Małopolsce zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa dla całego regionu. Do nowych przepisów będą musieli dostosować się wszyscy mieszkańcy województwa. Co w praktyce oznaczają wprowadzane zmiany?

Obroniłeś lub zamierzasz niedługo bronić pracę dyplomową o tematyce związanej z Tarnowem lub Powiatem Tarnowskim? Jeśli tak, weź udział w konkursie Tadeusza Tertila. Pula nagród finansowych w konkursie wynosi 14 tys. złotych. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września.

Trzy osoby trafiły na pogotowie w Tarnowie na skutek gwałtownej nawałnicy, która dziś przed południem przeszła nad miastem. Porywisty wiatr połamał drzewa i zerwał dach z remontowanej kamienicy na rogu Rynku i Wielkich Schodów. Na skutek zniszczeń Park Strzelecki został zamknięty do odwołania.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 29 czerwca, XLI zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Obrady rozpoczną się o godz. 9:00 w Sali Lustrzanej.

Jeśli chcesz lepiej poznać Tarnów, weź udział w bezpłatnych spacerach po mieście. Codziennie, od 1 lipca do 31 sierpnia, w samo południe, sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) wyruszy przewodnik z grupą chętnych, którym opowie o miejscowych zabytkach oraz o ciekawostkach z nimi związanych.

Znaczniki

Archiwalne