TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

„Wakacyjna joga na trawie obok BWA” to letnia propozycja dla tych, którzy chcą poćwiczyć na świeżym powietrzu. Spotkania będą odbywać się przed Pałacykiem Strzeleckim w każdy czwartek począwszy od 14 lipca oraz w co drugą niedzielę wakacji. Najbliższy trening zaplanowano 10 lipca.

W czasie dzisiejszej, 30 czerwca, Sesji Rady Miejskiej w Tarnowie tarnowscy radni nie przyjęli sprawozdania finansowego Gminy Miasta Tarnowa wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu. Przeciw głosowało 14 radnych za było 8 radnych. - To decyzja wbrew pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Budżet został zrealizowany prawidłowo, a decyzję klubu radnych PiS trudno interpretować inaczej niż jako motywowaną partyjnymi interesami – komentuje prezydent Roman Ciepiela. 

Kino pod chmurką ponownie zagości w Parku Sanguszków. Podczas czterech wakacyjnych sobót będzie można obejrzeć zarówno komedie, thrillery, jak i kino familijne. Będą również takie filmy, które widzowie wybrali w głosowaniu internetowym. Cykl „Wakacyjne Kino w Parku Sanguszków” zainaugurują 9 lipca komedie: Rrrrrr! oraz klasyka polskiego kina – Seksmisja. Start o godz. 21.

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 30 czerwca, XXV zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Podczas obrad radni podejmą decyzję w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z wykonania budżetu za 2015 rok, rozpatrzą również wniosek dotyczący absolutorium dla prezydenta Romana Ciepieli. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w Sali Lustrzanej.

Przypominamy, że 1 lipca mija termin, do kiedy można składać wnioski na świadczenia rodzinne 500+ tak, aby było ono wypłacane z wyrównaniem. 

Trwa nabór do projektów skierowanych do osób niepełnosprawnych oraz pozostających bez pracy, które mogą skorzystać ze wsparcia w aktywizacji zawodowej. Dla uczestników przygotowano płatne staże i szkolenia zawodowe, porady i pośrednictwo zawodowe, a także warsztaty. Zgłoszenia przyjmuje Fundacja Hetmana Jana Tarnowskiego.

Do Tarnowa i całej Małopolski wracają upały. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wysokie temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza będą utrzymywać się od jutra, 30 czerwca, do soboty 2 lipca.

Przy Al. Matki Bożej Fatimskiej, naprzeciw Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ul. ul. Marii Skłodowskiej-Curie, od lipca zlokalizowany będzie nowy przystanek z zatoką autobusową. Będą zatrzymywać się w tym miejscu autobusy, które dotychczas miały wyznaczony postój na przystanku Słoneczna – Kościół, a następnie skręcały na skrzyżowaniu w lewo.

Szykują się kolejne zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Część z nich obowiązuje od poniedziałku 27 czerwca, następne zostaną wprowadzone z początkiem lipca. Tradycyjnie przez okres wakacji mieszkańcy mogą korzystać z linii nocnej „N”, która kursować będzie od 1 lipca do 29 sierpnia, a także z dodatkowych kursów linii 31 wykonywanych do przystanku pod Górą św. Marcina.

Już od 1 lipca we wszystkie wakacyjne piątki na ul. Wałową wraca sztuka ulicy. Będzie kolorowo, muzycznie i zabawnie.  Na tarnowskim deptaku ponownie staną żywe rzeźby, kuglarze będą żonglować i zabawiać najmłodszych, a muzycy umilać spacery.WAŁOWA STR. ART. startuje od godz. 14:00.

Znaczniki

Archiwalne