TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jutro, 1 czerwca, o godzinie 17.00 w MCDN ODN Tarnów przy ulicy Nowy Świat 30, odbędą się warsztaty edukacyjne dla wszystkich mieszkańców, zainteresowanych złożeniem projektu w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego.

Po sezonie wiosennym tulipany i krokusy na rabatach i klombach zastąpią kolejne kwiaty. Nowe kompozycje kwiatowe można już podziwiać m.in. w Parku Strzeleckim i Parku Sanguszków. Na Rynku pojawiły się już dwumetrowe wieże kwiatowe.

Z jakich atrakcji mogą skorzystać najmłodsi tarnowianie w Dniu Dziecka? W tym dniu przygotowano dla nich happening na Rynku, turniej kartingowy, premierę Muminków w teatrze, a także festiwal naukowy w Parku Strzeleckim.

Artur Asztabski został odwołany ze stanowiska prezesa Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Tak zdecydowało zgromadzenie wspólników spółki, po tym, jak prezes nie podpisał rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron. Rozwiązanie umowy jest konieczne do zmiany formy zatrudnienia, wymaganej przez ustawę o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, która weszła w życie we wrześniu ubiegłego roku.

 

W 26 miejskich autobusach tarnowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego trwa montaż czujników przeciwpożarowych, które będą ostrzegać o podnoszącej się temperaturze w komorach silników, co pomoże uniknąć pożarów pojazdów. - Zakończenie rozpoczętych wczoraj prac planujemy na połowę czerwca – mówi Jerzy Wiatr, prezes zarządu MPK.

 

W tegorocznej, szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego, tarnowianie będą wybierać spośród 17 propozycji. 2 czerwca rozpocznie się kampania informacyjno – promocyjna, prowadzona przez autorów przyjętych do głosowania projektów.

 

Lato zawitało do nas na dobre, a wraz z nim zaczął się sezon na spacery do parku i dokarmianie ptaków chlebem. – Dla łabędzi może to mieć fatalne skutki. Najlepiej nie róbmy tego wcale, ale jeżeli już musimy, działajmy mądrze i zdrowo dla ptaków – radzi Józef Czupryna, opiekun ptaków w Parku Strzeleckim.

Sześć milionów złotych ma kosztować remont zaplecza technicznego przy Teatrze im. L. Solskiego. Połowę tej kwoty teatr uzyskał w formie dofinansowania, o pozostałą część zwróci się do miasta. Inwestycja ma się rozpocząć w czasie wakacji, a prace zakończą się prawdopodobnie jesienią przyszłego roku.

Tarnów uzyskał 25 milionów złotych unijnego dofinansowania do przebudowy ulicy Elektrycznej. Całość prac ma kosztować 37 milionów. - Cieszę się, bo to duże wsparcie dla miejskiego budżetu - podkreśla prezydent miasta, Roman Ciepiela.

 

IX festiwal spektakli dla dzieci Mała Talia rusza w Dzień Dziecka. Przed nami trzy spektakle dla najmłodszych, warsztaty i rodzinna gra miejska. Już w najbliższy czwartek, 1 czerwca, premiera Lata Muminków w reż. Barbary Wiśniewskiej.

Znaczniki

Archiwalne