TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Rada Miejska nie podjęła uchwały zwiększającej budżet miasta Tarnowa. Taka decyzja sprawia, że miasto nie ma przesłanek budżetowych do dalszej analizy przedstawionej oferty pierwokupu terenu zlokalizowanego przy ul. Krakowskiej 46.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Ryszard Pagacz zwołał na dzisiaj nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej. Obrady rozpoczną się o godz. 16 w Sali Lustrzanej.

Już jutro rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń naszej diecezji – obrady trzyletniego synodu diecezjalnego. Uroczysta inauguracja planowana jest na godz. 10 przez kościołem pw. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej.

Od 21 kwietnia Tarnów będzie gościł najwybitniejszych ludzi polskiej kinematografii. Wszystko za sprawą 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

„Bądź Mądry – Bądź KREWetką” to tytuł organizowanej przez piątkę uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie akcji promującej Honorowe Dawstwo Krwi. Projekt ma na celu zachęcenie do regularnego oddawania krwi oraz pokazanie jak bardzo kilka minut, które poświęci się na oddanie krwi może zmienić czyjeś życie.

Przedostatni weekend kwietnia upłynie pod znakiem 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej i imprez jej towarzyszących. Spory wybór imprez sportowych będą mieć kibice, coś dla siebie znajdą także amatorzy czynnego wypoczynku, a konkretnie kolarstwa górskiego. Warto również przyjrzeć się propozycjom tarnowskiego teatru, Muzeum Okręgowego, Biura Wystaw Artystycznych oraz Centrum Sztuki Mościce.

Wystartowała rekrutacja dla Małopolskich Firm sektora MŚP, które chcą wziąć udział w bezpłatnych wyjazdach na Targi CeBIT w Hannoverze oraz AUTOMATICA w Monachium. Projekt „Business Boost For Małopolska” po raz kolejny oferuje atrakcyjną formę promocji oraz ekspansji zagranicznej.

Jutro, 20 kwietnia, wolontariusze posprzątają tereny wzdłuż potoku Wątok i wokół Kantorii, w rejonie osiedla Westerplatte, Lasku Lipie, Lasku Soślina oraz Góry św. Marcina. - Chcemy w ten sposób uczcić obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi – mówi Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Zakończyły się prace remontowe na kładce pieszo-rowerowej nad potokiem Wątok, nazywanej Kładką Zakochanych. Kładka została otwarta dla przechodniów, a na jej barierce znów pojawiają się kłódki, symbole wiecznej miłości.

Kilka tysięcy wiernych spodziewanych jest na uroczystej inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 kwietnia o godzinie 10 w parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej. Zostaną zapewnione parkingi dla busów, autobusów i samochodów osobowych, którymi wierni przyjadą do Tarnowa, a wybrane ulice będą zamknięte dla ruchu pojazdów lub zostanie na nich zmieniona organizacja ruchu.

Znaczniki

Archiwalne