TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

32. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej dobiegła końca. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 28 kwietnia w tarnowskim Marzeniu (jednym z najstarszych działających kin w Polsce), ogłoszono laureatów Festiwalu Wybranych Polskich Filmów Fabularnych.

Członkowie Koła PTTK nr 23 „Włóczykije” działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie, w ramach „Duchowego Wędrowania” odwiedzili Wadowice oraz wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Już jutro w węgierskim Veszprem rozpocznie się rywalizacja w 35. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów – jednego z największych wyścigów kolarskich dla zawodników do lat 23, jakie rozgrywane są w Europie. Finał konkursu odbędzie się Tarnowie 3 maja.

Ostatni weekend kwietnia przyniesie zakończenie 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W tarnowskim teatrze obejrzeć będzie można spektakle „Płuca” oraz „Starsi Panowie znów”. Melomanów zapraszamy na koncert fortepianowy do Sali Lustrzanej, a najmłodszych na warsztaty teatralne i spektakl w Centrum Sztuki Mościce. Kibice z pewnością nie opuszczą meczów piłkarek Tarnovii i piłkarzy Błękitnych 1947, ciekawie zapowiada się również turniej Okinawa Shorin-Ryu Karate.

Rada Miejska w Tarnowie wyraziła zgodę na zawarcie z Gminą Tarnów porozumienia dotyczącego powierzenia Gminie Miasta Tarnowa realizacji zadania publicznego z zakresu kierowania do środowiskowego domu samopomocy dla osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.

Już wkrótce na mapie Tarnowa pojawi się nowa placówka wsparcia dziennego. Jej zadaniem będzie opieka i wychowanie dzieci i młodzieży do 18 roku życia, mająca na celu wsparcie ich rodzin m.in. poprzez poprawę jakości funkcjonowania dzieci w miejscu zamieszkania, wprowadzenie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integrację społeczną. Zgodę na jej utworzenie wyraziła podczas dzisiejszych obrad Rada Miejska.

Podczas dzisiejszej, LII nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnowa Mieczysław Korczak, pułkownik Armii Krajowej i znany tarnowski lekarz został Honorowym Obywatelem Miasta Tarnowa. Uchwałę, podjętą w tej sprawie przez tarnowskich radnych, odebrała jego córka, Marta Fistek. - W imieniu mojego taty chciałam serdecznie podziękować za ten honor. Tata jest bardzo wzruszony - mówiła zgromadzonym w Sali Lustrzanej.

 

Jutro, 27 kwietnia, rusza 19. już akcja rozdawania flag. Nowością w tym roku jest to, że flagi będzie można odbierać także w siedzibie tarnowskiej Straży Miejskiej przy ulicy Brodzińskiego 14.

Ponad 66 tys. osób skorzystało z zadań realizowanych w ubiegłym roku przez organizacje pozarządowe i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, które uzyskały wsparcie z budżetu miasta Tarnowa (w tym z budżetu państwa). Wartość udzielonego wsparcia wyniosła 8 677 700 zł i była wyższa o ponad 243 tys. niż w roku 2016.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie zwołał na dzisiaj LI zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Jej obrady rozpoczną się o godz. 9 w Sali Lustrzanej. Dzisiejsza sesja będzie miała nieco inny przebieg od pozostałych. O godz. 12 nastąpi w niej bowiem przerwa i odbędzie się LII uroczysta sesja Rady Miejskiej.

Znaczniki

Archiwalne