TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

„Jestem mordercą” laureatem Grand Prix 31 Tarnowskiej Nagrody Filmowej.  Sercami publiczności z kolei zawładnął debiutancki obraz Jana Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina”. Jury młodzieżowe doceniło „Pokot” Agnieszki Holland.

Aż kilkadziesiąt par świętowało 28 kwietnia jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. W tym gronie najdłuższym stażem mogą pochwalić się Irena i Stanisław Marcinkowie, którzy ślub zawarli 66 lat temu. Podczas uroczystości w Sali Lustrzanej prezydent Roman Ciepiela wręczył w imieniu Prezydenta RP pamiątkowe medale oraz przekazał jubilatom słowa uznania za wspólnie spędzone lata.

Już dziś, 28 kwietnia, odbędzie się prapremierowy pokaz spektaklu Ikebana wg. tekstu Marcina Skóry. Monodram inspirowany prawdziwymi wydarzeniami wykona ulubienica tarnowskiej publiczności Matylda Baczyńska. Początek o godz. 19 na Małej Scenie.

Za nami już wszystkie projekcje konkursowe, jurorzy podjęli już decyzję, do kogo trafi statuetka 31 Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Widzowie i uczestnicy konkursu na ogłoszenie wyników muszą poczekać do jutra. 

„Biegowa majówka” to propozycja Tarnowskiego Ośrodka Lekkiej Atletyki na świętowanie obchodów 3 maja. Zawody w Parku Strzeleckim rozpoczną się o godz. 15:00 i będą towarzyszyć piknikowi Majowa Jutrzenka. 

Zapraszamy do wspólnego świętowania 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się o 11.45 złożeniem wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza przez prezydenta Tarnowa, radnych oraz przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. - Bądźmy w to radosne święto razem – apeluje prezydent, Roman Ciepiela.

Z bardzo dobrym efektem rywalizowali uczniowie II LO w Tarnowie w trzech ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Dwóch uczniów uzyskało status laureata, a jedna uczennica została finalistką olimpiady.

Dziś ostatni dzień składania projektów do Budżetu Obywatelskiego 2018. To już szósta edycja Budżetu Obywatelskiego, który Tarnów wprowadził jako pierwsze miasto w Małopolsce. Tym razem tarnowianie mogą zdecydować, na jakie cele przeznaczyć dwa miliony złotych.

Cztery oferty zostały złożone w drugim przetargu na powtórny remont górnego odcinka ulicy Krakowskiej. Najtańsza opiewa na ponad 4,8 miliona złotych, najdroższa – na blisko 5,5 miliona.

 

Rada Miejska w Tarnowie podjęła uchwałę w sprawie parkingu Parkuj i Jedź przy ulicy Do Huty. Parking będzie darmowy przez dodatkowe sześć miesięcy, do 31 grudnia 2017 roku.

 

Znaczniki

Archiwalne