TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Debiutancki film „Intruz” okazał się triumfatorem jubileuszowej edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Publiczność z kolei doceniła „Moje córki krowy”.

Po 10 latach przerwy Tarnovia zagra z Unią Tarnów. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim 4 maja o godz. 17.30. Kibiców, którzy będą chcieli wejść na stadion, obowiązywać będzie elektroniczny system identyfikacji.

Już po raz trzydziesty trzeci do Tarnowa zawitają najlepsi kolarze. Metę finałowego etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów zaplanowano 3 maja. 130-kilometrowy odcinek zmagań zakończy się około godziny 14.20 w okolicach Parku Strzeleckiego. W trakcie przejazdu peletonu kierowców mogą czekać tymczasowe utrudnienia w ruchu. 

Już od 1 maja z parkingu Park & Ride będzie można korzystać za darmo. Aby parkować bezpłatnie, należy posiadać bilet na przejazd środkami komunikacji zbiorowej (na kolej lub autobus), który trzeba okazać przy wyjeździe z obiektu.

Ruszyła III edycja konkursu „Posegregowani”. W ekologicznej rywalizacji mogą wziąć udział zarówno przedszkolacy, jak i uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Chętni będą mieli za zadanie wykonać eko-zabawki lub eko-ubiór. Prace należy składać do 16 maja w Pałacu Młodzieży.

Weekend majowy za pasem. Jak co roku na tę okoliczność zaplanowano w Tarnowie szereg uroczystości. Zainauguruje je ceremonia podniesienia flagi na maszt, która odbędzie się 2 maja o godz. 8 pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Ostatnie projekcje konkursowe mieli okazję zobaczyć wczoraj, 28 kwietnia, widzowie Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Jubileuszową edycję festiwalu zamknęły takie tytuły, jak: „Karbala” i „Córki dancingu”. Przed tarnowską publicznością zgromadzoną na Rynku zaprezentował się zespół Coals.

Galeria Gemini na razie nie zostanie rozbudowana. Radni podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej po raz drugi zdjęli z punktu obrad sprawę dotyczącą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, niezbędnej, aby w ogóle mówić o inwestycji. Podobna sytuacja miała miejsce na sesji w marcu. 

Półmetek festiwalu za nami. Środa należała do filmów: „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Obce niebo” oraz „Letnie przesilenie”. Nie zabrakło również spotkań z reżyserami. Tym razem tarnowska publiczność mogła porozmawiać z Januszem Majewskim oraz Michałem Rogalskim.

Z początkiem maja na ulicach Tarnowa pojawi się nowa linia autobusowa nr 10, która kursować będzie na trasie ul. Do Huty (pętla koło parkingu Park&Ride) – ul. Marszałka (obok placu dawnej „Kapłanówki”). Od 1 maja zmiany czekają również pasażerów linii nr 24. Przystanek końcowy przeniesiono z ul. Godowskiego na ul. Pszenną, na odcinku pomiędzy klasztorem a ul. Mokrą.

Znaczniki

Archiwalne