TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych pracuje nad budową VI sektora na składowisku odpadów komunalnych przy ulicy Cmentarnej. – Obecnie eksploatowany sektor V zapełniony jest w więcej niż połowie objętości, dlatego prowadzimy działania zmierzające do zbudowania kolejnej kwatery składowiska – wyjaśnia kierownik Składowiska PUK, Piotr Zieliński.

Starosta tarnowski oraz prezydent Tarnowa zapraszają na obchody święta Konstytucji 3 Maja.

To efekt, zakończonego właśnie, naboru do tarnowskich przedszkoli. - Patrząc na Tarnów globalnie, dla nikogo nie zabraknie miejsca. Nie wszystkie dzieci jednak zostały przyjęte tam, gdzie chcieli ich rodzice – mówi dyrektor Wydziału Edukacji magistratu Bogumiła Porębska. Przedszkola publiczne, niepubliczne i oddziały przedszkolne przyjmą łącznie ok. 3700 dzieci w wieku 3-6 lat.

Rusza IV edycja konkursu „Kanon Architektury”. Tarnów ma być coraz ładniejszy. Celem jest propagowanie estetycznego wyglądu budynków położonych na terenie Tarnowa oraz zachęcanie mieszkańców do współodpowiedzialności za estetykę i wizerunek miasta.

Wiosna zagościła na dobre, także w tarnowskim Azylu dla Bezdomnych Psów i Kotów. W boksach przeprowadzone zostały generalne pozimowe porządki. Psy i koty mają się dobrze. Niestety, wiosna to także okres, kiedy do Azylu trafia dużo porzuconych szczeniaków.

Powiatowy  Lekarz  Weterynarii  w  Tarnowie informuje, że stosownie do § 5 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 czerwca  2004 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. Nr 142, poz. 1509 z 2004 r.), Małopolski  Wojewódzki  Lekarz   Weterynarii  organizuje  w  dniach: 

od  8 maja do 19 maja 2013 r. 

Od 6 do 11 maja obchodzony będzie Tydzień Godności Osób z Niepełnosprawnością. Celem całego przedsięwzięcia jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, w szczególności osób z niepełnosprawnością intelektualną z osobami w pełni sprawnymi oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby drugiego człowieka. Patronat Honorowy nad obchodami objęli prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała i biskup tarnowski ks. Andrzej Jeż.

Zbliża się jedna z największych w Europie imprez kolarskich, która odbędzie się także w Tarnowie. W najbliższą niedzielę, 5 maja, na niektórych ulicach miasta przeprowadzony zostanie IV Etap „Karpackiego Wyścigu Kurierów”. Kierowcy mogą spodziewać się krótkotrwałych utrudnień w ruchu. 

Chcesz być blisko najważniejszej tarnowskiej imprezy sportowej tego roku? Zostań wolontariuszem na Tour de Pologne! Urząd Miasta poszukuje osób do zabezpieczenia trasy startu honorowego IV etapu 70. Tour de Pologne UCI World TOUR 2013 w dniu 31 lipca.

Uroczysta gala wręczenia nagród zakończyła 27. Tarnowską Nagrodę filmową. W konkursie głównym przedstawiono 19 filmów fabularnych, które powstały w okresie od poprzedniej edycji Festiwalu, a które nagrodziły trzy gremia jurorów: Jury 27. TNF, Jury Młodzieżowe oraz Publiczność.

Znaczniki

Archiwalne