TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Z okazji zbliżającej się majówki, 1 maja 2010 r., przez cały dzień, miejska stacja paliw Mpetrol wychodzi naprzeciw mieszkańcom. Tego dnia proponuje znacząco obniżyć ceny paliw. Zapraszamy. Akcję wspiera Urząd Miasta Tarnowa.

Kampania społeczno-edukacyjna ma charakter pulsacyjny. W pierwszym etapie na terenie całego miasta pojawiają się nośniki informacyjne w postaci magnesów (2000 sztuk) przedstawiające symbole kampanii – dwie budzące sympatię postaci, stworzone specjalnie na cele projektu. Na magnesach podany jest również adres internetowy strony projektu (planowo ma zostać uruchomiona podczas piątkowej konferencji prasowej). W czasie warsztatów budowania kampanii społecznych przeprowadzonych w Pałacu Młodzieży w dniach 25-29.01.’10 powstały trzy projekty postaci, wybór pary został oparty na badaniach fokusowych przeprowadzonych na mieszkańcach Tarnowa (różne grupy wiekowe).

W 28 miejskich i 10 niepublicznych przedszkolach brakuje około setki miejsc dla przedszkolaków. Aby zaspokoić potrzeby w tym zakresie, miasto buduje nowy, oświatowy obiekt. Wskaźnik tzw. „uprzedszkolnienia” w Tarnowie wynosi 92% i jest jednym z najwyższych w kraju. W sumie, do tarnowskich przedszkoli, od września 2010 roku, uczęszczać będzie ponad trzy i pół tysiąca dzieci.

Tarnów, Kraków i Nowy Targ pozostały na placu boju o tytuł "Wzorcowego Urzędu Małopolski". Konkurs organizowany jest od sześciu lat. Ktoś mógłby zapytać, po co? Po to, by urzędnicy starali się coraz lepiej służyć nam, zwykłym petentom.

Zbliżający się długi weekend jest nie tylko okazją do odpoczynku, ale też czasem, w którym obchodzimy ważne uroczystości. W ciągu trzech dni czekają nas trzy święta - Międzynarodowe Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej oraz Święto Konstytucji 3 maja.

W dniu 28.04.2010 roku zostały przeprowadzone w Parku Strzeleckim Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa, Pana Ryszarda Ścigały.

Celem mistrzostw było sprawdzenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez uczestników MPP PCK, reprezentujących poszczególne zespoły sanitarne szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego.

Pozorantami na poszczególnych stacjach byli uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, a sędziami słuchacze Wydziału Pielęgniarstwa z PWSZ.

Głównym sędzią zawodów był Pan Jacek Pochroń.

Już po raz jedenasty tarnowianie będą mieli okazję wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy ogród i najpiękniejszy balkon „Zielony Tarnów”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Tarnowa, posiadających zadbane ogrody i ciekawie zagospodarowane roślinnością balkony, do zgłoszenia ich do konkursu.

W dniu 28 kwietnia w Dworze Modrzewiowym Hotelu Cristal Park odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz wyróżnień dla zawodników, trenerów i działaczy sportowych.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie informuje, iż z dniem 26 kwietnia znaczna część budynków mieszkalnych oraz obiektów użyteczności publicznej w Tarnowie na wnioski ich zarządców została wyłączona z miejskiego systemu centralnego ogrzewania. Wnioski o zakończenie sezonu grzewczego zgłosiły już m.in. spółdzielnie: Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Jaskółka, Nadzieja, Śnieżka, Młodzieżowa, Miejski Zarząd Budynków. W budynkach mieszkalnych zarządzanych przez pozostałych administratorów spółka nadal dostarcza ciepło w układzie automatyki pogodowej, który powoduje automatyczne wyłączenie ogrzewania, gdy temperatura na zewnątrz przekroczy 12°C.

Już po raz trzeci tarnowski samorząd włączył się w ogólnopolską kampanię ”Zachowaj trzeźwy umysł”. Do tegorocznej jubileuszowej akcji zgłosiło swój udział 6 tarnowskich szkół: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 8, Szkoła Podstawowa Nr 11, Gimnazjum Nr 6, Gimnazjum Nr 7, Zespół Szkół Sportowych oraz Dom Dziecka Nr 2 w Tarnowie.

Znaczniki

Archiwalne