TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Piętnastolecie swojej działalności obchodził Tarnowski Oddział Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy. Jubileuszowa uroczystość pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Tarnowa i starosty powiatu tarnowskiego odbyło się dzisiaj o godz. godz. 17.00 w Sali Lustrzanej.

106 min przeciwpiechotnych z okresu II wojny światowej zabezpieczył, a następnie usunął patrol saperski z Jednostki Wojskowej z Rzeszowa. Niewybuchy zostały znalezione na terenie budowy przy ul. Błonie. Akcja usuwania niebezpiecznych materiałów zakończyła się o. godz. 14.25. Miny były bez zapalników, dlatego też w ocenie saperów nie było konieczności ewakuacji.

Tarnowska Rada Miejska na wczorajszej, jubileuszowej, pięćdziesiątej sesji podjęła uchwałę, upamiętniającą postaci, związane z walką o niepodległość w Tarnowie i wydarzenia z 1918 roku. - To wyjątkowa uchwała. Mamy szczególną okazję, żeby w rocznicę stulecia odzyskania niepodległości zaakcentować rolę, jaką w procesie dochodzenia do niej odegrali rajcy i mieszkańcy Tarnowa - podkreślał przewodniczący Rady Miejskiej, Ryszard Pagacz.

 

Już po raz trzeci  najmłodsi tarnowianie oraz seniorzy udekorują pisankami Tarnów. Ponad trzy i pól tysiąca własnoręcznie przyozdobionych przez dzieci pisanek przystroi nasze miasto na święta. Podobnie jak przed rokiem w okresie Świąt Wielkanocnych ulicę Wałową ozdobią kolorowe pisanki zrobione przez najmłodszych tarnowian. Punkt kulminacyjny akcji „Pisankowy Desant” zaplanowany jest w najbliższy poniedziałek (26 marca), na tarnowskim deptaku od godz. 13:00.

Weekend przebiegał będzie pod znakiem muzyki i sportu. Amatorów muzyki zapraszamy na Festiwal Paschalny Musica Poetica 2018, koncert „Od Paderewskiego do Pendereckiego” oraz występ nauczycieli i uczniów Szkoły Muzyki Rockowej S.M. Rock. Kibice będą natomiast mieli okazję emocjonować się nie tylko występami przedstawicieli dyscyplin halowych, ale i pierwszym meczem piłkarzy Unii. Coś dla siebie znajdą również amatorzy aktywnego wypoczynku. Nie można także zapomnieć o premierze „Balladyny” i projekcji nagrodzonego czterema Oscarami „Kształtu wody”.

Rada Miejska w Tarnowie zdecydowała podczas wczorajszej sesji o nadaniu Mieczysławowi Korczakowi, pułkownikowi Armii Krajowej i znanemu tarnowskiemu lekarzowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa.

 

Wystawa sztuki XX wieku, prezentacje książek, koncerty oraz występy zespołów folklorystycznych – program obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Veszprém – partnerskim mieście Tarnowa – jest niezwykle bogaty.  Wzajemne poznawanie kultur to jednak tylko jeden z wielu aspektów wydarzenia.  Innym równie ważnym jego elementem jest możliwość rozmowy przedstawicieli obu krajów nt. możliwych kierunków współpracy na rzecz ich rozwoju. Do udziału w ww. dyskusji zostali zaproszeni prezydencji Polski i Węgier oraz przedstawiciele samorządów miast partnerskich, także Tarnowa.

Rozstrzygnięto konkurs na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej pn. „Program wykrywania zakażeń HCV w populacji szczególnego ryzyka na terenie miasta Tarnowa”. Bezpośrednimi wykonawcami Programu będą dwa podmioty lecznicze tj. Miejska Przychodnia Lekarska Nr III NZOZ Sp. z o.o. w Tarnowie przy ul. Wałowej 22, oraz NZOZ Miejska Przychodnia Lekarska Nr 5 Sp. z o.o. w Tarnowie przy ul. Długiej 18. 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie zwołał na dzisiaj L zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Jej obrady rozpoczną się o godz. 9 w Sali Lustrzanej.

Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski po raz 18. przyznała tytuły „Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2017”. Wśród nagrodzonych inicjatyw znalazła się przebudowa stadionu przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Dyplom odebrał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Znaczniki

Archiwalne