TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W związku ze wznowieniem prac drogowych związanych z remontem ulicy Krakowskiej, zostaje zmieniona trasa linii nr 14 w kursach wykonywanych w kierunku Mościc i Os. Zbylitowska Góra.

Można już zgłaszać projekty w tegorocznej, siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego. Tym razem mieszkańcy zdecydują, na co wydać dwa miliony sto tysięcy złotych z miejskiego budżetu. Projekty można składać do 30 kwietnia.

Jubileuszowe XXV Targi Pracy odbędą się w dzisiaj w Hali Sportowo-Widowiskowej „TOSIR” przy ul. Krupniczej 8a w Tarnowie.

Kurczaczek, baranek i zajączek, do tego chleb, jajka, chrzan, pieprz i sól. No i oczywiście wędlina, a nierzadko także i ser. Czegóż to nie ma w naszych świątecznych koszyczkach. Czy jednak wiemy, jakie symboliczne znaczenie ma spożywana podczas wielkanocnego śniadania „święconka”?

2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia, w 1805 roku, urodził się Hans Christian Andersen – słynny duński baśniopisarz. Wszystkich, którzy lubią i cenią twórczość Andersena zapraszamy w środę 4 kwietnia do wspólnej lektury.

Blisko tysiąc metrów kwadratowych powierzchni i duży teren zielony wokół budynku - tak wygląda nowa siedziba Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Tarnowie przy ulicy Chyszowskiej 3. Poradnia działa pod nowym adresem od kilku dni, a dziś została uroczyście otwarta. - Przed nami nowy etap. Zmiana siedziby oznacza dla nas przede wszystkim poszerzenie oferty dla naszych podopiecznych – podkreśla dyrektor placówki, Renata Mielak.

 

Od najbliższego piątku, 30 marca, będzie można zgłaszać projekty do kolejnej, już siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego. Tym razem mieszkańcy zdecydują o tym, jak wydać dwa miliony sto tysięcy złotych z miejskiego budżetu.

Trwają prace przy przebudowie ogródka jordanowskiego w Parku Strzeleckim. Po zakończeniu prac będzie to zupełnie nowy plac zabaw, atrakcyjny dla dzieci i przyjazny dla rodziców. Otwarcie planowane jest na Dzień Dziecka.

 

Jak środki unijne zmieniają ziemię tarnowską i całą Małopolskę? Czy ekologiczny transport pomoże w walce ze smogiem? Czy nowoczesne pociągi i parkingi Park&Ride usprawnią komunikację w regionie? – między innymi tym tematom poświęcona była debata „Transport, Komunikacja i Rozwój Regionu”, która odbyła się w Dąbrowskim Dom Kultury.

Dzisiejszej nocy w całej Małopolsce temperatura może spaść poniżej zera, dlatego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że drogi i chodniki mogą być oblodzone i śliskie.

 

Znaczniki

Archiwalne