TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Z udziałem dyrektorów tarnowskich szkół i Urszuli Augustyn, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, odbyło się spotkanie w tarnowskim magistracie dotyczące kształcenia zawodowego. Uczestniczyła w nim także Ewą Konikowska – Kruk, dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz prezydent Roman Ciepiela.

Krzysztof Kluza został powołany przez prezydenta Romana Ciepielę na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji. Obecnie jest szefem przekształcanego Tarnowskiego Organizatora Komunalnego. - To doświadczony dyrektor, który sprawdził się na dotychczasowym stanowisku - mówił prezentując swoją decyzję prezydent Roman Ciepiela.

Dzisiaj (1 kwietnia) przeszło 900 uczniów tarnowskich szkół przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty. Tegoroczny test po raz pierwszy przeprowadzony zostanie w nowej formule. Zadania obejmować będą poziom wiadomości i umiejętności określony w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9:00.

Prezydent Roman Ciepiela zatwierdził nowy regulamin organizacyjny Urzędu Miasta. Wejdzie w życie 1 maja. W efekcie zmniejszy się liczba stanowisk dyrektorskich.

Rodzice dzieci o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych mogą zapisywać swoje pociechy do Niepublicznego Przedszkola Specjalnego działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło. Zapisy potrwają do 31 sierpnia.

Idea Tarnowskich Gniazd Innowacyjnych Specjalizacji została zaprezentowana dzisiaj, 30 marca, podczas konferencji z udziałem kilkudziesięciu samorządowców, radnych i parlamentarzystów. Projekt ma być modelowym rozwiązaniem e-administracji dla innych regionów w Polsce. Jego efektem ma być sprawniejsza obsługa mieszkańców i przedsiębiorców.

Realizowany w Tarnowie projekt „Matka niepełnosprawnego dziecka chce pracować” wygrał konkurs organizowany przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego na „Najlepsze praktyki we wspieraniu rodziców dzieci z niepełnosprawnością". W przedsięwzięciu adresowanym do matek dzieci niepełnosprawnych udział wzięło 20 kobiet.

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze im. Ludwika Solskiego widzom zaprezentowano przedpremierowy pokaz sztuki  "Kajzar. Odyseja 1982". Obchodom towarzyszyła też uroczystość wręczenia nagród pracownikom „Solskiego”

Szczypiorniści z Pałacu Młodzieży awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski. W ostatnich dniach, z dużą przewagą wygrali mecze ze Spartakusem Radgoszcz i MOSIR Bochnia. - Półfinały odbędą się w Tarnowie od ósmego do dziesiątego maja - mówi Krzysztof Janas, koordynator ds. zespołowych gier sportowych z Pałacu Młodzieży. 

Dzisiaj o godzinie 11.00 na Sali Lustrzanej rozpocznie się konferencja samorządowa dotycząca I etapu realizacji projektu Tarnowskich Gniazd Innowacyjnych Specjalizacji - Centrum Usług Wspólnych dla okolicznych samorządów. Wezmą w niej udział m.in Marek Wójcik, wiceminister Administracji i Cyfryzacji, prezydent Roman Ciepiela, włodarze okolicznych gmin oraz przedstawiciele uczelni wyższych.

Znaczniki

Archiwalne