TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

106 osób znalazło dzisiejszej nocy schronienie przed mrozem w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej przy ulicy Prostopadłej. Dom liczy 100 miejsc, ale w razie potrzeby przyjmuje więcej podopiecznych. - Również teraz jesteśmy w stanie zapewnić miejsca tym, którzy się zgłoszą - mówi dyrektor placówki, Jerzy Maślanka. Według prognoz silne mrozy mają potrwać do soboty.

 

Na ukończeniu jest projekt rekultywacji zamkniętego jesienią ubiegłego roku V sektora na Składowisku odpadów PUK. Po akceptacji projektu, wczesną wiosną br., rozpocznie się jego realizacja. Zakończenie prac, czyli obsianie hałdy roślinnością, zaplanowane jest na wiosnę 2019 roku.

Mieszcząca się obecnie przy ul. Brodzińskiego 14 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna już wkrótce zmieni swoją siedzibę. Nowym adresem poradni będzie budynek przy ul.  Chyszowskiej 3, w którym jeszcze do niedawna miała swoje miejsce Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Przyjazny Dom”.

Koło PTTK nr 23 „Włóczykije” działające od czterech lat przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Eugenii Gierat w Tarnowie zdobyło dla Oddziału PTTK „Ziemi Tarnowskiej” pierwsze miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie dla oddziałów PTTK na najlepszą programową ofertę turystyczną dla niepełnosprawnych turystów i krajoznawców.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, tarnowskie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz XVI Liceum im. Armii Krajowej serdecznie zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W przyszły wtorek, 6 marca, rozpocznie się nabór na tegoroczne półkolonie, organizowane w tarnowskich szkołach podstawowych. Zapisy potrwają do 12 marca.

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie 50 elektronicznych tablic świetlnych, podających realny czas przyjazdu autobusów. Taka tablica od listopada 2016 roku działa na przystanku autobusowym przy ulicy Mickiewicza. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejne pojawią się już we wrześniu – zapowiada Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji.

Miasto rozstrzygnęło konkurs na prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej. Podpisano umowę z czterema organizacjami pozarządowymi, co najmniej 500 tarnowskich seniorów skorzysta z aktywizujących bezpłatnych zajęć w tym roku. Ruszyły właśnie zapisy, deklaracje można składać w jednej z czterech placówek. Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej są finansowane z budżetu Miasta Tarnowa. Projekt został wyłoniony w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów zaprasza jutro, w sobotę 24 lutego, najmłodszych mieszkańców Tarnowa do hali im.  Shihana Wiesława Gwizda, na sportowe zakończenie ferii zimowych 2018.

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają spore ochłodzenie. Mrozy mogą nam towarzyszyć przez cały weekend i potrwać do wtorku lub środy. Dlatego przypominamy, że przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie działa zespół do spraw pomocy osobom bezdomnym. Mieszkańcy miasta mogą tam informować o przypadkach wymagających pomocy – dotyczy to nie tylko osób bezdomnych, ale również samotnych, chorych, starszych lub niepełnosprawnych.

Znaczniki

Archiwalne