TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tegoroczny nabór do tych placówek rozpocznie się 1 marca. W celu zapisania dziecka do przedszkola należy ze strony https://nabor.progman.pl/tarnow, z zakładki PRZEDSZKOLE/PANEL DLA RODZICÓW, pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy. W podaniu o przyjęcie dziecka można zaznaczyć trzy przedszkola, w tym przedszkole pierwszego wyboru. Wypełniony formularz należy zanieść osobiście tylko do kancelarii przedszkola pierwszego wyboru. Również rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkola muszą wypełnić oraz dostarczyć tzw. deklarację pozostawienia dziecka w przedszkolu.

W piątek, 25 lutego, marszem z udziałem młodzieży, uczniów tarnowskich szkół oraz mieszkańców Miasta wraz ze swoimi czworonogami, który wyruszył spod pomnika gen. Józefa Bema, zainaugurowano akcję pod hasłem "STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT".

W dniu inauguracji obchodów Roku Hetmana Jana Tarnowskiego, oficjalny portal miejski, zostanie udostępniony mieszkańcom. Osoby noszące takie nazwisko zachęcamy do dokonywania wpisów. Powstanie w ten sposób wielki, wirtualny spis rodziny Tarnowskich, którą miasto planuje zaprosić w przyszłości na otwarte spotkanie.

Słodkimi urodzinami miasta z udziałem najmłodszych mieszkańców oraz inscenizacją historyczną z udziałem Spycimira Leliwity, króla Łokietka oraz samego Hetmana Jana Tarnowskiego dokładnie w południe zainaugurowany zostanie rok imienia tej zacnej, historycznej postaci. Mamy nadzieję, że po zakończonym projekcie, tarnowianie będą mogli powiedzieć, iż postać Hetmana na nowo jest im bliska – mówi zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz.

Od marca 2011 r. uczniowie tarnowskich szkół będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach nauki pływania w ramach programu „Powszechna Nauka Pływania”.

Tegoroczna zima ponownie daje się we znaki kierowcom. Miejskie służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg postawione zostały w stan pełnej gotowości.

Radni przyjęli „Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Mieście Tarnowie na lata 2011-2015”.

24 tysiące złotych na ten cel miasto otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To sto procent wnioskowanych środków. Zostaną one przeznaczone na realizację bezpłatnego programu masowej nauki pływania. 36 tysięcy dołoży natomiast tarnowski samorząd.

Naszą intencją nigdy nie była likwidacja szkoły. Przeciwnie – to placówka, w którą miasto ciągle inwestuje. Szkoła objęta jest przecież programem termomodernizacji, jeszcze kilka miesięcy temu głośno mówiliśmy o potrzebie rozbudowy sali gimnastycznej – mówi prezydent Ryszard Ścigała odnosząc się do spekulacji na temat przyszłości placówki. W świetle wyników badań zamieszczonych w ekspertyzie stanu technicznego, którą na zlecenie Urzędu Miasta Tarnowa opracowała firma Inwestprojekt, szkoła jest bezpieczna.

Zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Filmów o Polskich Miastach i Gminach SOSNOWIEC TOUR FILM, towarzyszącego Międzynarodowym Targom Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX.

Znaczniki

Archiwalne