TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W tarnowskim OHP zakończono realizację projektów ukierunkowanych na aktywizację społeczną i zawodową młodzieży. Prowadziły je Centrum Kształcenia i Wychowania oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Z oferty skorzystało 60 osób.

W rozpoczynającej się 7 marca nowej edycji programu „Jak ONI śpiewają” telewizji Polsat wystąpi tarnowianin Marcin Kwaśny. Dla urodzonego w naszym mieście aktora, obecnie mieszkańca Warszawy, udział w przedsięwzięciu będzie debiutem wokalnym. Towarzyszą mu pewne obawy, ale mieszkańcy Tarnowa zapewne nie zawiodą.

W tym roku w naszym mieście przybędzie blisko 200 miejsc postojowych. Na budowę nowych i remonty istniejących parkingów, Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich wyda około 1,5 miliona złotych.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje budowę ogólnodostępnego boiska sportowego na należących do niego terenach rekreacyjnych przy ulicy Wojska Polskiego. Wartość inwestycji szacowana jest na 620 tysięcy złotych.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie realizuje projekt „Nowe wyższe kwalifikacje – to większa szansa na rynku pracy”. Z prowadzonych w jego ramach kursów będzie można skorzystać, płacąc jedynie 10 procent kosztów.

Prawie 15 tysięcy osób uczestniczyło w pierwszym tygodniu akcji „Ferie zimowe w mieście”. Największą popularnością cieszyły się zajęcia na basenach TOSiR-u i ZKS Unii Tarnów oraz na torze kartingowym. Wszystkie imprezy odbywające się w ramach akcji są na bieżąco kontrolowane przez urzędników i policję.

W najbliższy czwartek 23 kwietnia o godzinie 10.00 na placu Sobieskiego w Tarnowie będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych. To inicjatywa tarnowskiego radnego Roberta Wardzały. - Do dyspozycji wszystkich chętnych będą specjaliści podatkowi, którzy pomogą bezbłędnie wypełnić formularz.

Kilka ulic w Tarnowie ma mieć swoich patronów. Wskazała ich komisja ds. Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych Rady Miejskiej Tarnowa. O tym czy zaczną obowiązywać, zadecydują na najbliższej sesji, 19 marca, tarnowscy radni.

16 lutego upłynął termin składania deklaracji i opłacenia I raty podatku od środków transportu za rok 2009. Stawki, w stosunku do ubiegłego roku, nie uległy zmianie. Wpływy do budżetu miasta szacowane są więc na podobnym poziomie

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa uruchamia pilotażowy program dofinansowania kosztów zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy Tarnowa, prowadzący tego typu inwestycje w budynkach znajdujących się w granicach administracyjnych miasta.

Znaczniki

Archiwalne