TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tradycyjnie, jak co roku, Tarnowskie Centrum Kultury organizuje powitanie Nowego Roku na tarnowskim Rynku. Wszystkim, którzy zdecydują się w ten sposób pożegnać mijających dwanaście miesięcy towarzyszyć będzie muzyka odtwarzana z playlisty oraz fajerwerki. 

W tym roku dziewięć par zdecydowało się na zawarcie małżeństwa w tarnowskim Pałacu Ślubów ostatniego dnia mijającego roku. Niecodzienny klimat tego dnia i nocy z pewnością zapisze się na długo w pamięci pary młodej i wszystkich gości.

Na wniosek radnego Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącego Komisji Ekonomicznej, Józefa Gancarza i klubu PiS, głosowanie budżetu Tarnowa na rok 2017, odbędzie się 12 stycznia przyszłego roku.

 

Marian Ogrodnik od 1 stycznia 2017 roku będzie kierował Zarządem Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Dotychczasowy dyrektor ZDiK, Krzysztof Kluza, zostanie jego zastępcą.

W Sali Lustrzanej o godz. 9.00 rozpoczną się obrady XXXIII zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. Przedmiotem obrad będzie m.in. uchwała budżetowa miasta na 2017 r.

Główny Urząd Statystyczny zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących spisu powszechnego ludności i mieszkań, który zaplanowano w 2021 r. Konsultacje polegają na wypełnieniu ankiety internetowej. Kwestionariusz będzie dostępny do 30 grudnia.

Do 15 stycznia przyjmowane są zgłoszenia do czwartej edycji konkursu świątecznych iluminacji „Tarnów pełen blasku”. Jest o co walczyć. Pula nagród w konkursie to 11 tysięcy złotych. 

Trwa głosowanie w plebiscycie na najładniejszą świąteczną iluminację prowadzonym przez Portal Komunalny. Tarnów z 937 głosami plasuje się obecnie na trzecim miejscu. Głosować można do 5 stycznia do godz. 12.00.

Dwa samochody przystosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, wyposażone w najazd lub windę oraz urządzenia zabezpieczające przed przemieszczaniem się wózków podczas jazdy będą od nowego roku do dyspozycji mieszkańców Tarnowa. Większą cześć kosztów transportu pokrywa miasto.

27 kolizji oraz dwa wypadki na drogach w Tarnowie i okolicach odnotowała tarnowska policja w miniony świąteczny weekend. W wyniku zdarzeń ucierpiały dwie osoby, jedna poniosła śmierć na miejscu. 

Znaczniki

Archiwalne