TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Prezydent Roman Ciepiela był gościem Iwony Sitnik-Korneckiej w sobotnim wydaniu programu „Tematy Dnia” w TVP Kraków. 

Nie ma zagrożeń dla mieszkańców Tarnowa w związku z utrzymującym się w niektórych województwach stanem niepewności, związanym z odmową podpisania aneksów do umów z NFZ na 2015 rok przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. 

W związku z bardzo trudnymi warunkami dla osób bezdomnych, jakimi są ujemne temperatury, Urząd Miasta apeluje, aby nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych, informować o miejscach ich pobytu Straż Miejską.

Gośćmi Pauliny Marcinek na antenie telewizji Amazing byli prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz prezes Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zbigniew Sipiora.

 

 

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 102
Nazwa biura IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Silny mróz/1
Obszar województwo małopolskie
Ważność (cz. urz.) od godz. 19:00 dnia 30.12.2014 do godz. 09:00 dnia 31.12.2014
Przebieg

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20°C w kotlinach karpackich i obniżeniach terenu do -15°C na pozostałym obszarze. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 2 km/h do

10 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%) 90%
Uwagi brak
Dyżurny synoptyk Piotr Ramza
Godzina i data wydania godz. 11:38 dnia 30.12.2014

Tradycyjnie, na tarnowskim rynku będzie można pożegnać stary i przywitać nowy rok. Od 23:00 zagra muzyka elektroniczna, o północy natomiast zaplanowano kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Nad bezpieczeństwem będą czuwać m.in. policja i straż miejska.

W święta w Tarnowie rozpoczęła się prawdziwa zima. W ramach corocznej akcji, do walki z oblodzeniem i śniegiem ruszyły firmy odpowiedzialne za zimowe utrzymanie miasta. Dyżury pełnią od 20 listopada.

W Tarnowie w najlepsze kwitnie przedświąteczny handel na targowiskach. Najwięcej kupców i klientów jest tradycyjnie na Burku, ale nie brakuje ich także na Placu Targowym Chyszów.

W Azylu dla Psów i Kotów w Tarnowie działa już szczeniakarnia i kociarnia. – Właśnie zakończyliśmy budowę nowego kontenera. Jest w nim miejsce dla około 30 kotów i dziesięciu szczeniąt. Pierwsi pensjonariusze już go zamieszkali – mówi Janusz Łabno, dyrektor PUK w ramach którego działa Azylu. – Mamy trzy szczeniaki i trzynaście kotów.

25 grudnia wchodzą w życie nowe przepisy konsumenckie określane czasami jako rewolucyjne dla e-handlu, dla sprzedawców jak i konsumentów. Mowa o ustawie o prawach konsumenta (ustawa o prawach konsumenta). Zmienią się nie tylko zasady dotyczące handlu poza lokalem przedsiębiorstwa i na odległość (sprzedaży przez Internet, na pokazach, prezentacjach), ale także w sklepach tradycyjnych. Zmiany wprowadzone ww. ustawą modyfikują także pojęcie rękojmi zawarte w Kodeksie Cywilnym.

Znaczniki

Archiwalne