TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

MPEC Tarnów zakończył kolejny etap realizacji innowacyjnego projektu modernizacji sieci ciepłowniczej w Tarnowie pn. „Ograniczenie strat i poprawa pewności dostaw ciepła poprzez modernizację sieci ciepłowniczej w Tarnowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W 2013 roku Spółka zmodernizowała ponad 1,5 km Magistrali Wschodniej Tarnowa od ul. Spokojnej do ul. Nowodąbrowskiej. Kolejne odcinki Magistrali modernizowane będą w 2014 roku. 

MPEC Tarnów od lat promuje zasady racjonalnego gospodarowania ciepłem. Tym razem naszą aktywność edukacyjną w obszarze poszanowania energii cieplnej i ochrony środowiska naturalnego kierujemy do najmłodszych mieszkańców Tarnowa. Wszystko za sprawą bajki „Czerwony Kapturek w mieście”. Lubiana przez dzieci historia doczekała się bowiem ciągu dalszego.

Od 1 stycznia 2014 r. na kilku liniach tarnowskiej komunikacji miejskiej zostaną dokonane zmiany rozkładów jazdy. Zostaną on wprowadzone na liniach nr 3, 6, 30, 33, 44, 46, 48, 208, 210, 225 i 227.

Fajerwerki są piękne ale i mogą być niebezpieczne. W związku ze zbliżającą się nocą sylwestrową apelujemy do mieszkańców o rozwagę i umiejętne obchodzenie się ze sztucznymi ogniami.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie informuje, że od 1 stycznia 2014 r. osoby, które pobierają dodatek mieszkaniowy, mogą ubiegać się o przyznanie nowego świadczenia - zryczałtowanego dodatku energetycznego. Nowe świadczenie będzie stanowiło częściową rekompensatę kosztów  ponoszonych z tytułu opłat za energię elektryczną.

Duże koła jak u kolarzy szosowych i trasa obfitująca w przeszkody, które zmuszają zawodnika do schodzenia z roweru i biegania z nim na plecach. Takie są podstawowe wyróżniki kolarstwa przełajowego. Ogólnopolskie zawody w tej dyscyplinie w ramach Pucharu Polski odbędą się 29 XII w Tarnowie. Zabezpieczeniem medycznym rywalizacji zajmą się ratownicy Centrum Zdrowia Tuchów. 

Prezydent miasta uhonoruje pierwsze, „tarnowskie” dziecko urodzone w nowym, 2014 roku. Dla noworodka i jego rodziców przygotowano specjalny, finansowy podarunek.

Mieszkańcom, którzy zdecydują się pożegnać stary rok i powitać nowy na tarnowskim rynku, od godziny 23.30 przygrywać będzie muzyka mechaniczna. O północy natomiast zaplanowano 9-minutowy pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie organizatorem jest Tarnowskie Centrum Kultury. Zwyczajowo, mieszkańcy gromadzą się na rynku już po 23.00. Nad bezpieczeństwem czuwać będą służby m.in. Policja i Straż Miejska.

Ostatnie przygotowania do remontu jednego z kluczowych wiaduktów kolejowych w Tarnowie. Szykują się spore utrudnienia w komunikacji. Informacje na ten temat już widać przy głównej ulicy miasta, a kolejarze rozpoczną prace budowlane 7 stycznia. 

W poniedziałek 23 grudnia o godz. 12.00 w tarnowskiej Katedrze odprawiona zostanie Msza Św. W intencji Bogusława Wojtowicza – długoletniego Dyrektora Biura Wystawa Artystycznych. W trzy lata po Jego śmierci.

Znaczniki

Archiwalne