TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W Tarnowie rozpocznie się dzisiaj Forum Inteligentnych Specjalizacji, dwudniowe wydarzenie mające na celu prezentację współpracy „samorząd – nauka – biznes”. Odbywać będzie się ono w namiocie konferencyjnym na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (środa) oraz w krakowskim Muzeum Lotnictwa (czwartek).

Czy jakość powietrza w Tarnowie jest rzeczywiście tak zła? Czy Tarnów może być miastem bez smogu? Co trzeba zrobić, by tak się stało? Wystarczy palić paliwem dobrej jakości, a może trzeba wymienić wszystkie stare piece? Może rozwiązaniem jest podłączenie wszystkich mieszkań do miejskiej sieci? Jakie są przepisy? Czy o smogu wiemy już wszystko? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy poniedziałkowej debaty organizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa, MPEC Tarnów, LEIER oraz „Gazetę Krakowską”.

Już wkrótce po Tarnowie będziemy się poruszać miejskimi rowerami. Prace związane z montażem stacji rowerowych rozpoczną się 6 października. Po ich zakończeniu w mieście pojawią się długo wyczekiwane miejskie rowery.

Tarnowscy sportowcy nie szczędzą miastu powodów do zadowolenia. Ich dobre wyniki nie tylko napawają mieszkańców dumą, ale równocześnie sprawiają, że polski biegun ciepła staje się synonimem kuźni sportowych sukcesów. Sukcesy zaś trzeba doceniać, dlatego dziś prezydent Tarnowa Roman Ciepiela spotkał się z piłkarzami ręcznymi SPR PWSZ Tarnów, aby podziękować im za zaangażowanie i pogratulować zdobytego mistrzostwa.

Od dzisiaj mieszkańcy Tarnowa mogą już korzystać z centralnego ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej uruchomiło bowiem gotowość dostaw ciepła systemowego dla potrzeb centralnego ogrzewania budynków.

Już w najbliższy piątek, 28 września, odbędzie się 12. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie to co roku przyciąga w całej Małopolsce wielu spragnionych wiedzy młodych ludzi. Nie inaczej jest w Tarnowie, gdzie tradycyjnie przygotowano wiele atrakcji.

W pierwszy jesienny weekend (28-30 września) rusza kolejna edycja akcji „60+ Kultura”. Jej adresatami są odbiorcy powyżej 60. roku życia- szczególna grupa docelowa, która często spotyka się z utrudnionym dostępem do oferty kulturalnej. Akcja ma przyczynić się do zmniejszenia tej bariery, a dołącza się do niej Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

Prezentacje ofert senioralnych w ramach dni otwartych, gala z koncertem i potańcówką, a na zakończenie plenerowe spotkanie przy ognisku – tak będzie wyglądać rozpoczęty dzisiaj Tarnowski Tydzień Seniora. Imprezie towarzyszy hasło "Klucz do dobrego życia", bo ma ona zachęcić seniorów do aktywnego, dobrego spędzania czasu w Tarnowie.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela spotkał się dzisiaj z czwórką zawodników AZS PWSZ Tarnów, którzy niedawno z powodzeniem reprezentowali Polskę w odbywających się w Innsbrucku, Mistrzostwach Świata we wspinaczce sportowej. Na spotkaniu obecni byli również: trener AZS PWSZ Tarnów i kadry, Tomasz Mazur oraz prezes AZS PWSZ Tarnów, Wojciech Nowak.

Jeszcze tylko kilka dni nadsyłać można zdjęcia do Konkursu Fotograficznego „Wakacyjna Przyroda” oraz zgłoszenia do konkursu „Kanon Architektury”. Zainteresowani udziałem w obu konkursach mają czas jedynie do piątku 28 września.

Znaczniki

Archiwalne