TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Do ogłoszonego 4 kwietna przetargu na przebudowę stadionu miejskiego w Mościcach przystąpiło dwóch oferentów. Zaproponowane przez nich kwoty odbiegają jednak od finansowych możliwości miasta.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie powstało pierwsze w Polsce Certyfikowane Centrum Egzaminacyjne języka angielskiego specjalistycznego. Jednostka będzie prowadzić egzaminy dla przedstawicieli 54 grup zawodowych (lista ta nie jest zamknięta).

W roku szkolnym 2018/2019 w tarnowskich szkołach ponadgimnazjalnych będzie się kształcić 2336 uczniów. Otwarte zostały 84 oddziały.

 

Jazz na Rynku, kolejny spacerek po Tarnowie, strefa kibica i koncerty w amfiteatrze, a na zakończenie niedzieli - potańcówka. Podpowiadamy, jak spędzić weekend.

 

Uwaga kierowcy, jeszcze przez dwie do trzech godzin mogą potrwać prace remontowe, prowadzone w pobliżu ronda im. generała "Nila" Emila Fieldorfa przy zbiegu ulic Klikowskiej, Słowackiego i Szkotnik. Na przejściu dla pieszych zapadła się kostka, trzeba ją wyjąć i położyć asfalt. Przeprowadzenie prac jest konieczne, dlatego przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

 

Prawie 100 osób odwiedziło „Wakacyjny Posterunek”, który funkcjonował na osiedlu "Zielone". W trakcie dwugodzinnego dyżuru mieszkańcy mieli możliwość zgłoszenia interwencji oraz ustalenia przebiegu prowadzonego postępowania. Dodatkowo tarnowianie będą mogli oznakować rower, zarejestrować psa, czy odebrać opaski bezpieczeństwa dla swoich dzieci.

Rekordowa liczba sześciu tysięcy dzieci weźmie udział w tegorocznej edycji wakacyjnych zajęć rekreacyjno – sportowych na torze Speed Race Tarnów Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby niepełnosprawne z Tarnowa i regionu poprzez sport i zabawę będą poznawać zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania, nad wodą czy podczas korzystania z internetu.

Za dwa tygodnie, w czwartek 26 lipca, sprzed siedziby Muzeum Etnograficznego w Tarnowie kolejny raz wyruszy Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Odwiedzi Żabno, Szczurową i Borzęcin, a w nich - miejsca zagłady Romów, zamordowanych w czasie II wojny światowej. Tabor przypomina nie tylko o romskiej martyrologii, ale także o romskich tradycjach, łączących się z dawnym, wędrownym stylem życia i z muzyką.

To już druga edycja spotkań organizowanych przez Radę Osidla nr 13 „Westerplatte”. Podczas trzech plenerowych spotkań wyświetlone zostaną filmy ukazujące walkę o powrót Polski na mapę świata.

Blisko 10 tysięcy złotych z miejskiego budżetu zostanie przeznaczonych na kupno sprzętu dla tarnowskiej policji - alkomatów, alkogogli i testów do wstępnej identyfikacji narkotyków.

Znaczniki

Archiwalne