TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 29 czerwca, XLI zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Obrady rozpoczną się o godz. 9:00 w Sali Lustrzanej.

Jeśli chcesz lepiej poznać Tarnów, weź udział w bezpłatnych spacerach po mieście. Codziennie, od 1 lipca do 31 sierpnia, w samo południe, sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) wyruszy przewodnik z grupą chętnych, którym opowie o miejscowych zabytkach oraz o ciekawostkach z nimi związanych.

Inwestycje w infrastrukturę w centrach miast, prowadzące do poprawy jakości życia mieszkańców – to rozwiązania, stosowane przez miasta partnerskie Tarnowa, które, podobnie jak Tarnów, rewitalizują zabytkowe dzielnice. Okazją do wymiany doświadczeń była wizyta przedstawicieli miast partnerskich z Węgier, Rumunii i z Ukrainy.

 

Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych ostrzegają, że jutro 28 czerwca w południe, temperatura w Małopolsce może przekroczyć 30 stopni Celsjusza.

 

Do jutra do północy mieszkańcy Tarnowa mogą głosować w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego 2018. Głosy można oddawać tylko elektronicznie, na jeden spośród 17 nadesłanych projektów, na stronie: bo.tarnow.pl. Tym mieszkańcom, którzy z racji wieku, stanu zdrowia lub ograniczonej sprawności nie mogą oddać głosu przez internet, pracownicy Urzędu Miasta Tarnowa zapewnią pomoc.

 

Jak co roku, w każdy wtorek wakacji uczniowie tarnowskich szkół mogą skorzystać z basenów letnich za złotówkę. Promocyjne ceny wstępu obowiązują w wyznaczone dni również na pływalniach krytych.

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowych boisk przy ul. Wojska Polskiego. Na terenie kompleksu sportowego, oprócz pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, znajduje się również koszykówki i siatkówki, siłownia plenerowa oraz plac zabaw dla najmłodszych. – Dotrzymaliśmy słowa. Zaczynają się wakacje i oddajemy naszym dzieciom, piłkarzom i piłkarkom najlepsze w Tarnowie boisko do piłki nożnej – podkreślał prezydent Roman Ciepiela podczas uroczystego otwarcia, które odbyło się wczoraj, 26 czerwca. Inwestycja kosztowała niemal 2,4 mln złotych, kolejne blisko 850 tys. zł przeznaczono na wymianę nawierzchni na sąsiednich boiskach.

W wakacyjne niedziele na tarnowskim Rynku odbywać się będą letnie potańcówki. Zabawę do znanych i lubianych piosenek poprowadzą profesjonalni animatorzy – wodzireje. Wstęp jest wolny, wieczorki taneczne będą się rozpoczynać zawsze o godzinie 19.00, na scenie w północnej części Rynku.

 

Z powodu realizowanej przez PKP PLK przebudowy wiaduktu  ulica Gumniska została dziś, 26 czerwca, całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego na odcinku pod wiaduktem kolejowym.

Wyznaczono objazdy i zmieniona została organizacja ruchu - na skrzyżowaniu ulicy Starodąbrowskiej z ulicą Lwowską zostało wyznaczone tymczasowe rondo, na trzech skrzyżowaniach (Gumniska – Mostowa, Kołłątaja – Mostowa – Starodąbrowska, Lwowska – Starodąbrowska) wyłączono sygnalizację świetlną, a na odcinku ulicy Kołłątaja zmieniony został się kierunek ruchu.

 

Park Strzelecki, Park Piaskówka i place zabaw – między innymi te miejsca na zlecenie Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Tarnowa zostały poddane zabiegowi dezynsekcji, czyli ograniczenia populacji kleszczy. Jeżeli będzie taka potrzeba, zabieg zostanie powtórzony jeszcze tego lata.