TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ponad 210 prac zgłoszono do organizowanego już po raz czwarty przez Urząd Miasta Tarnowa, konkursu plastycznego „Polska Sto Lat Niepodległa”. Najwyżej ocenione zostały prace Niny Hynek, Małgorzaty Kozłeckiej, Aleksandry Wilk i Jakuba Gawlika. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, połączone z prezentacją prac laureatów odbyło się dzisiaj w Sali Lustrzanej.

Ponad 300 osób rywalizowało w odbywającym się corocznie 11 listopada - organizowanym już po raz dwudziesty trzeci - „Biegu Sokołów”, W tym roku bieg rozgrywany był w ramach Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości „Od Bałtyku do Tatr”.

Z okazji trwającego właśnie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa zaprasza wszystkich chętnych do udziału w facebookowym konkursie na grafikę piątej edycji "Tarnowskiego Juniora Biznesu". Zgłoszenia są przyjmowane do niedzieli, 18 listopada włącznie.

 

 

Od soboty 17 listopada do czwartku 22 listopada, w salach przy Sali Lustrzanej zwiedzać będzie można Krajową Wystawę Filatelistyczną „Tarnów 2018 – Pierwsze Niepodległe”. Jej organizatorem jest Polski Związek Filatelistów – Zarząd Okręgu w Tarnowie.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Tarnów zapraszają na odsłonięcie tablicy upamiętniającej konspiracyjną działalność rodziny Spólników w Hotelu Polskim. Odbędzie się ono w środę 14 listopada.

Jubileusz 110-lecia istnienia obchodzi w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. Inicjatorem jej powstania był nauczyciel gimnazjalny i prezes Polskiego Towarzystwa Demokratycznego w Tarnowie, Kacper Ciołkosz.

Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej, ostatniej w obecnej kadencji, Rada Miejska nie podjęła uchwały w sprawie skorzystania z prawa pierwokupu za 5,5 miliona złotych części gruntów po dawnym Owintarze.

 

 

W związku ze zbliżającymi się obchodami jubileuszu 110. rocznicy powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie ogłoszona została książkowa abolicja. 

Projekt autorstwa Stanisława Szwechowicza i Artura Grodzińskiego zwyciężył w konkursie na projekt pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, który stanie przed budynkiem tarnowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego przy alei Solidarności. Na konkurs zgłoszonych zostało 8 prac. Jury przyznało nagrody trzem projektom o najwyższej liczbie punktów. Trzy zwycięskie projekty będzie można od jutra, 10 listopada, oglądać w Centrum Sztuki Mościce.

 

Serdecznie zapraszamy na coroczne wspólne śpiewanie z aktorami tarnowskiego teatru pieśni niepodległościowych, żołnierskich i patriotycznych, czyli „Solski Patriotycznie”. Tym razem spotykamy się w letnim amfiteatrze przy ul. Kopernika o godz. 17.00.

Znaczniki

Archiwalne