TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Rusza Wakacyjne Kino w Parku Sanguszków 2014 !

Rusza Wakacyjne Kino w Parku Sanguszków 2014 !

Tegoroczna inauguracja Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków odbędzie się 21 czerwca o godzinie 21.00. Widzowie podczas pierwszego kinowego wieczoru tradycyjnie spotkają się z komediami – „Zgon na pogrzebie” oraz „Millerowie”.

-Tradycyjnie repertuar kina wybrany został przez naszych widzów. W tym roku cztery główne wieczory filmowe, a podczas nich komedia, akcja, film polski oraz nowość Wakacyjnego Kina – horror! – mówi Karolina Mochylska, organizatorka Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków.

Wakacyjne Kino zagości w Parku Sanguszków już po raz czwarty. Plenerowe projekcje filmowe to propozycja spędzenia wolnych  wieczorów dla wszystkich mieszkańców Tarnowa i okolic. Wybrana lokalizacja dodatkowo podkreśla niepowtarzalny klimat  przedsięwzięcia. Jest to miejsce, gdzie można wybrać się z rodzina, znajomymi, czy sympatią. Wszystko po to, by spędzić niezwykły wieczór pod gwiazdami.

W tym roku widzów letniego kina w wybrane weekendy czerwca, lipca oraz sierpnia czekają cztery wieczory filmowe. Nowością będzie wieczór z horrorami – to odpowiedź na propozycje widzów Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków.

Oprócz czterech, głównych projekcji filmowych grupa Made in Tarnów przygotowała dwie dodatkowe imprezy – GRAPARK oraz kino nieme przy improwizacji muzyki na żywo. To inicjatywy, które w ubiegłym roku cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy postawili na kontynuację.

Harmonogram Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków 2014:

Wieczór I – 21 czerwca
KOMEDIA:
Zgon na pogrzebie
Millerowie

Wieczór II – 12 lipca
HORROR:
Rytuał
Obecność

Wieczór III – 2 sierpnia
AKCJA:
Wyścig
Bez hamulców

Wieczór IV – 30 sierpnia
FILM POLSKI:
Wszystko co kocham
Kołysanka

Dodatkowe imprezy w ramach Wakacyjnego Kina:

  26  lipcaGRAPARK, czyli aktywności miejskie w Parku Sanguszków

  16 sierpniawieczór z kinem niemym przy improwizacji muzyki na żywo

Celem projektu jest upowszechnianie kultury wśród mieszkańców miasta, jak także pokazywanie alternatywnego spędzania wolnego czasu, dlatego wstęp na wszystkie projekcje filmowe jest całkowicie za darmo. Wystarczy zabrać ze sobą koc, znajomych oraz dobry humor. Jak zapewniają organizatorzy to wszystko wystarczy, by spędzić wyjątkowe wieczory w Parku Sanguszków.

Więcej informacji: www.facebook.com/WKwPS

wkwps 1

Archiwalne