TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Rusza kolejna edycja cyklu „Muzyczne Tarasy”.  Przez kolejne cztery czwartki lipca miłośnicy latynoskich rytmów będą mieli okazję posłuchać wykonawców z Chile, Meksyku, Kuby i Brazylii. Inauguracja VIII Festiwalu Letnich Koncertów Kameralnych już 2 lipca o godz. 20:30 w Centrum Sztuki Mościce.

Pierwsza edycja „Dalekosiężnych” za nami. Festiwal podróżniczy zorganizowany przez Centrum Sztuki Mościce towarzyszył „Zdearzeniom”. Gościem specjalnym tegorocznej edycji był Aleksander Doba, podróżnik roku National Geographic. To jego opowieść zachwyciła publiczność i zwyciężyła w plebiscycie na najlepszą zaprezentowaną podróż.

„CE(N)ZURA”,  cezura, cenzurka to tytuł  interdyscyplinarnej wystawy słuchaczy I Roku Policealnego Zawodowego Studium Plastycznego przy Zespole Szkół Plastycznych. W miniony weekend, 26 czerwca, w klubie „Kontrast” zostały zaprezentowane ich pierwsze, pozaszkolne dokonania artystyczne. 

Mieszkańcy rumuńskiego miasta Kluż między 7 a 26 lipca będą mogli podziwiać dzieła prezentowane na co dzień  w dworcowej siedzibie Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Do Muzeum w Kluż zawita „12. wystawa” pochodząca z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej.

Cykl „Za Horyzont Domu” odbywający się w Centrum Sztuki Mościce zmienia dotychczasową formułę. „Górnolotni” – spotkania z podróżnikami, których tematyką były góry zostaną zastąpione nową formą pt. „Dalekosiężni”. 27 czerwca będzie okazja by posłuchać opowieści podróżników, którzy opowiedzą o odkrywaniu Turcji, przemierzaniu Kuby rowerem, a także dowiedzieć się dlaczego ludzie pieszo pielgrzymują do Santiago de Compostella. Dzień później gościem festiwalu będzie podróżnik roku magazynu National Geographic Aleksander Doba.

Pokaz mody projektów studentów Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie odbędzie się 19 czerwca o godzinie 18:00 w Pałacyku Strzeleckim BWA. 

Pierwsza w Polsce wystawa fotografii Loli Kantor „Poza Lasem. Żydzi w Europie wschodniej, 2004-2012” zagości w Tarnowskim Centrum Kultury. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 czerwca o godzinie 19.00. Otwarciu towarzyszyć będzie spotkanie z Loli Kantor, które poprowadzi historyk sztuki Marek Grygiel. 

12 czerwca 2015 r. o godz. 20.00 w Pasażu Tertila zagości "Łysa śpiewaczka". Spektakl wystawią młodzi adepci sztuki teatralnej z Teatru ,,OdMowy".

40 zdjęć pokazujących styczniowe uroczystości chasydów w Lelowie oraz marcowe w Leżajsku będzie można obejrzeć w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych. Inauguracja wystawy Michała Gąciarza „Jorcajt. Pielgrzymki chasydów” odbędzie się 16 czerwca o godzinie 19:00.

Utwory znanych i lubianych grup rockowych będzie można usłyszeć na dużej scenie tarnowskiego teatru już 19 czerwca. Występ Piotra Smolenia i jego uczniów przybliży widowni przeboje m.in. Aerosmith, Bon Jovi, Deep Purple i Erica Claptona. Początek koncertu „Rock Montownia part 2” o godz. 19:00.

Archiwalne