TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Nowy cykl projekcji filmowych i cztery filmy dokumentalne będzie można oglądać w Kinie Marzenie już od 22 lutego. Seanse zaplanowano w każdy kolejny poniedziałek o godz. 18.30. Ostatni film zaprezentowany zostanie 14 marca. Zdaniem organizatorów cykl ten ma stanowić możliwość zapoznania się tarnowskiej publiczności z najnowszymi kierunkami filmowej sztuki faktu. 

Kolejne w tym roku spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się już 19 lutego. Tym razem w placówce gościć będzie Agnieszka Opolska, autorka powieści „Anna May”. Spotkanie w czytelni naukowej rozpocznie się o godz. 17.

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert poznańskiej formacji Terrific Sunday. Grupa zaprezentuje w Tarnowie piosenki ze swojej debiutanckiej płyty „Strangers, Lovers”. Koncert odbędzie się w piwnicach TCK 26 lutego. Start o godz. 20. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury.

W dzień zakochanych w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się spotkanie z Angeliką Kuźniak, autorką biografii Zofii Stryjeńskiej. Promocja książki „Stryjeńska. Diabli Nadali„ rozpocznie się o godzinie 16.

„Madonny Polskie” będą głównym tematem realizowanej w Muzeum Okręgowym w Tarnowie wystawy w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Autorem prac jest Franciszek Kafel. Wernisaż odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 15 lutego, o godzinie 18 w Galerii „Piwnica pod Trójką”.

O monografii miasta, sięgającej początków osadnictwa w Tarnowie, a kończącej się na wydarzeniach w 2010 roku będzie można porozmawiać z Krzysztofem Moskalem, autorem książki „Kronika Tarnowa”. Spotkanie odbędzie się 16 lutego w Czytelni Naukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Początek o godz. 17.00.

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem, autorem reportażu „Ziarno i krew” to kolejna w tym roku propozycja Centrum Sztuki Mościce w ramach cyklu Za horyzont domu. 19 lutego dziennikarz opowie o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie, którym poświęcił swoją ostatnią książkę.

„Anomalisa”, „Zupełnie nowy testament” oraz „Syn Szawła” to propozycje kinowe na luty w ramach cyklu Cinemarzenie. Pierwszy z trzech filmów będzie można zobaczyć już 7 lutego. Początek seansu tradycyjnie o godz. 16.00.

Możliwość rzucania do obrazu jajami z farbą to jedna z wielu zabaw z widzem, jakie odnajdziemy, odwiedzając w lutym tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych. Interaktywna, miedzykulturowa wystawa „Euroarabeska” rozpocznie się wernisażem prac 12 lutego o godzinie 18:30.  

Podczas pierwszego w tym roku wieczoru z cyklu „Goście Łukasza Maciejewskiego” będzie okazja, by obejrzeć film „Planeta singli”. Centrum Sztuki Mościce zachęca również do udziału w spotkaniu z Piotrem Głowackim, odtwórcą jednej z głównych ról w prezentowanym filmie.

Archiwalne