TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Moda na prace rękodzielnicze powróciła. Ręcznie robione, drobne arcydzieła maja coraz większe grono miłośników. Wśród nich swoje miejsce ma też koronka, a jedną z cieszących się dużym zainteresowaniem jest frywolitka, ze względu na swoją elegancję i delikatność.

5 lutego wyjątkowa premiera filmu MOJA KREW z udziałem twórców: tarnowianina Marcina Wrony (reżyseria), Eryka Lubosa (odtwórca głównej roli), Łukasza Dzięcioła (producent).

Już w poniedziałek, 1 lutego br., rozpocznie się konkurs „Zdrap Nagrody”. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy klienci Galerii Tarnovia. Wystarczy dokonać zakupów za minimum 50zł w jednym ze sklepów galerii, zachować paragon, a następnie… wykazać się kreatywnością i chęcią udziału w zabawie. Główną nagrodę w konkursie stanowi samochód Fiat Grande Punto.

Na początku grudnia media zelektryzowała wiadomość o zakwalifikowaniu się "Wszystko, co kocham" do konkursu Sundance Film Festival. Pierwsze recenzje dowodzą, że film Jacka Borcucha świetnie radzi sobie w światowej stolicy kina niezależnego.

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na widowisko bożonarodzeniowe pt: „W Dzień Bożego Narodzenia" - pastorałki i kolędy polskie w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy" i "Mali Świerczkowiacy".

Koncertem f-moll Fryderyka Chopina, Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zainauguruje cykl koncertów związanych z obchodami Roku Chopinowskiego, w którym obchodzimy rocznicę 200-lecia urodzin tego kompozytora. Podczas koncertu wystąpi znakomity młody pianista Piotr Kościk, któremu towarzyszyć będzie kwintet smyczkowy. Wydarzenie poprowadzi Łukasz Rusin.

„Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.” Henri Cartier-Bresson. Wystawa zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2009 w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury.

Gorąco polecamy spektakle Tarnowskiego Teatru.

 

Zapraszamy na spektakle.

20 lutego 2010 r. w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gumniskiej 28 w Tarnowie odbędzie się wielki rockowy koncert „SYMFONIA SERC & ROCK’n’ROLL”, który będzie miał charakter charytatywny, a całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na działalność tarnowskiego koła Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Gwiazdą wieczoru będzie znany i lubiany tarnowski TOTENTANZ oraz zaprzyjaźniony radomski CARRION zdobywający coraz liczniejszą grupę fanów. W koncercie wystąpią również: Dzika Kiszka, Anvision, Przystanek Mrówkowiec, JackKnife.

Archiwalne