TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Po kilku latach tarnowski zespół ponownie w studiu Agnieszki Osieckiej radiowej Trójki. W niedzielę zagra tam Totentanz. Koncert rozpocznie się w niedzielę 1 lutego o godzinie 20.

Dziś o godz.16:30 w teatrze im. L. Solskiego odbędzie się koncert charytatywny organizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarnowie.

Grupa RENTON będzie gwiazdą piątkowego koncertu z cyklu KULTURA BE – Niezależna Scena Młodych w Tarnowskim Centrum Kultury.

Pierwszy raz odwiedził teatr i od razu otrzymał nagrodę. Jakub Siedlik z przedszkola w Przeczycy okazał się tysięcznym widzem, który oglądnął "Przygody Koziołka Matołka” w teatrze im. L.Solskiego.

Na trzy spektakle zaprasza w weekend Tarnowski Teatr im. L.Solskiego. W sobotę o godz.10 najmłodsi będą mogli obejrzeć „Przygody Koziołka Matołka”.

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w Mościckim Centrum Kultury. Usłyszeć je będzie można podczas Koncertu Noworocznego, na który zaprasza Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Odbędzie się w sobotę o godz.18 na dużej scenie placówki.

W Sali Lustrzanej można oglądać wystawę Grand Press Foto. To duże wydarzenie dla wielbicieli fotografii reportażowej. Grand Press Photo to prestiżowy konkurs, organizowany przez miesięcznik „Press”.

„Betlejem Polskie” schodzi już w tym sezonie z afisza Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Wystawiono go 25 razy. Podczas przedstawień aktorzy zbierali pieniądze dla Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Kingi w Tarnowie. Akcja przyniosła 8,3 tys. złotych.

Ponad osiem tysięcy zebrał Zbigniew Kłopocki odtwarzający rolę Dziada w spektaklu „Betlejem polskie”. Cała kwota została przekazana po ostatnim przedstawieniu na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy im. św Kingi. „Betlejem” na deskach Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego zagrano 25 razy (od premiery 12 grudnia do 18 stycznia), a obejrzało go siedem tysięcy widzów.

Paweł Kaczmarczyk Quartet wystąpi w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Koncert odbędzie się w dziś o godz. 19.30. To duże wydarzenie dla fanów jazzu.

Archiwalne