Aktualności kulturalne

Z udziałem naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha odbędzie się dzisiaj pierwszy Galicyjski  Wieczór Chanukowy w Tarnowie. Organizatorzy poza tradycyjnym rytuałem zapalania świateł zapowiadają klasyczne pieśni chanukowe i klasyczną kuchnię żydowską.  Żydowskie Święto Świateł  o godzinie 19 w restauracji Stara Łaźnia.

85-lecie istnienia i 40-lecie reaktywacji świętuje w tym roku Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne. Z tej okazji członkowie towarzystwa przygotowali jubileuszową wystawy „85 lat tarnowskiej fotografii”, której wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 15 grudnia, o godz. 18 w galerii Tarnowskiego Centrum Kultury.

W najbliższy piątek, 15 grudnia, o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wieczór autorski tarnowskiego znawcy tematyki rabacyjnej, Bogusława Andrzeja Baczyńskiego. Podczas spotkania odbędzie się promocja jego książki „Mogiła rabacyjna na Cmentarzu Starym w Tarnowie”, stanowiącej owoc kilkudziesięcioletnich badań autora dotyczących rzezi galicyjskiej w 1846 roku.

Wystawa złożona z ponad trzydziestu plakatów filmowych z dawnych lat to najnowsza propozycja Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Afisze z lat 50. i 60. autorstwa polskich artystów pochodzą głowie z  prywatnych kolekcji. Wernisaż Na co do kina Panie Janku?  odbędzie się już dziś o godz. 18:00.