Miasto

 

 

Biznes

Aktualności biznesowe

Trzydniowe warsztaty poświęcone zagadnieniom z zakresu e-handlu, mediów społecznościowych, gospodarki elektronicznej zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia w strefie przedsiębiorcy DESK. Udział w zajęciach w ramach Letniej Szkoły Gospodarki Cyfrowej jest bezpłatny, jednak trzeba się spieszyć z zapisami, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Jakie są możliwości eksportu do Iranu – podpowiedzą zainteresowanym przedsiębiorcom przedstawiciele Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego podczas spotkania w Tarnowie 13 czerwca w hotelu Bristol. Warsztaty te skierowane są do przedsiębiorców z branży spożywczej.

Bezzwrotną dotację na założenie własnej działalności gospodarczej można pozyskać w ramach projektu „Dobry Czas na Biznes”. Na ten cel można otrzymać 25 tys. złotych. Termin naboru mija 23 czerwca.

 

Galeria - Biznes 2017

Kultura

Aktualności kulturalne

Do 8 września w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, przy ulicy Westwalewicza 6, można oglądać wystawę prac uczniów średnich szkół plastycznych z całej Polski. Prace powstały podczas XXIV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Jeżów 2017.

 

Jednym z punktów rozpoczętych właśnie Dni Pamięci Żydów Galicyjskich „Galicjaner Sztetl” jest wystawa prac malarskich „Mina Nath – powrót do domu”. Jej wernisaż odbędzie się dzisiaj o godz. 18 w Galerii Sztyler.

Jeden z najlepszych tarnowskich gitarzystów, Piotr Smoleń zaprasza na czwarty koncert z cyklu „Rock Montownia”. Odbędzie się on 25 czerwca o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego.

Nasz kolorowy świat to tytuł wystawy, którą do 30 czerwca można oglądać w galerii Aniołowo. Wernisaż prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej zaplanowano dzisiaj, 6 czerwca, o g. 13 przy ul. Żydowskiej 2.

Już w najbliższy piątek, 2 czerwca, w krakowskim hotelu Logos odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa pięciu tarnowskich artystów pt. "Wenecja, Mimesis - Szukając tchnienia". Na ekspozycji poplenerowej zobaczymy efekt pracy twórców, którzy wrócili z Wenecji z głowami pełnymi inspiracji. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

 

Sport

Aktualności sportowe

Westovia Okna Pawłowski zdobyła Puchar Ligi Letniej. Tym samym futsalowcy tego klubu potwierdzili swą dominację w letnich rozgrywkach, wcześniej zwyciężyli bowiem także w Lidze Letniej.

Czternaście medali, w tym pięć złotych, przywieźli zawodnicy tarnowskiego Startu z rozegranych w Białymstoku Indywidualnych Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. Największy udział w tym sukcesie mieli Anna Trener-Wierciak i Tomasz Sikorski, zdobywając po trzy „krążki”.

Młodzi zawodnicy Iskry Tarnów (rocznik 2004) triumfowali w rozegranym w Mikołajowicach turnieju piłki nożnej młodzików, będącym zarazem X Memoriałem Władysława Kocąba. Najlepszym zawodnikiem zawodów uznany został piłkarz Iskry, Bartosz Główczyk.

Tor w Poznaniu gościł w czasie weekendu młodych kartingowców, rywalizujących w czwartej już serii Rok Cup Poland. Spośród zawodników TTSK K-TEAM Tarnów najlepiej zaprezentował się tym razem Adam Micał, zajmując czwarte miejsce w kategorii Junior Rok.

 

Galeria - Sport 2017

Edukacja

Aktualności

Mali studenci zakończyli rok akademicki. W tym roku pamiątkowe dyplomy odebrało 115 dzieci, które uczestniczyły w zajęciach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy przy PWSZ. Podczas ceremonii nie zabrakło pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Studenci wysłuchali też wykładu Bogdana Janusa z Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.

Kilkudziesięciu uczniów z powiatu tarnowskiego i brzeskiego wzięło udział w odbywającym się w  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie 10. Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej. Wśród laureatów nie zabrakło reprezentantów tarnowskich szkół.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Politechniki Rzeszowskiej. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu, które podpisano wczoraj, 12 czerwca, w Rzeszowie. Na współpracy skorzystają szczególnie uczniowie kierunku technik-analityk.

Kolejną nagrodą mogą pochwalić się autorzy multimedialnego projektu „Permeation-Przenikanie”. Pomysł uczniów V Liceum Ogólnokształcącego doceniono w amerykańskim konkursie International Cyberfair.

 

Galeria - Edukacja i Nauka 2017