Miasto

 

 

Galeria - Miasto 2017

Biznes

Aktualności biznesowe

Tematyka pozyskiwania nowych inwestorów,  planowania i wykorzystania nowoczesnych narzędzi komunikacji w procesie przyciągania inwestorów oraz ich skutecznej obsługi będzie głównym tematem specjalistycznego spotkania w ramach Forum Obsługi Inwestora, które odbędzie się dzisiaj, 24 marca, w Tarnowie.

Trwa właśnie kwalifikacja wojskowa, ale tym razem wizyta w siedzibie komisji poborowej nie oznacza kilkugodzinnego oczekiwania w kolejce wśród pozostałych kandydatów. Wydział Rozwoju Gospodarczego, wspólnie z Fundacją Regionalnego Rozwoju Edukacji, przygotował specjalna formę edukacji z zakresu przedsiębiorczości.

Autorzy najlepszych pomysłów na start-up powalczą o 100 tys. zł. W konkursie Startup Award mogą wziąć udział przedsiębiorcy oraz zespoły projektowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 kwietnia. O tym, kto otrzyma czek na 100 tys. zł, dowiemy się podczas 10. Forum Inwestycyjnego już pod koniec kwietnia.

 

Galeria - Biznes 2016

Kultura

Aktualności kulturalne

O tym jak wygląda rzeczywistość „Najgłębiej na świecie” opowie polski sportowiec ekstremalny Krzysztof Starnawski. Kolejne z cyklu spotkań „Za horyzont domu” w Centrum Sztuki Mościce już w najbliższy piątek, 17 marca, o godzinie 19:00.

„Chaos pełen idei”, czyli najnowsze dzieło Wojtka Mazolewskiego zabrzmi na żywo w tarnowskim Kinie Marzenie już w najbliższą niedzielę, 12 marca, o godzinie 20.00.  W koncercie zespołu Wojciech Mazolewski Quintet gościnnie wystąpi John Porter.

Nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych zaprezentują się na scenie podczas koncertu „Pedagodzy na estradzie”. Muzyczne spotkanie zaplanowano 10 marca o godz. 18 w Sali Lustrzanej. W programie znalazły się m.in. utwory Vivaldiego, Brahmsa i Piazzolli. Wstęp wolny.

Utwory Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej w symfonicznych aranżacjach będzie można usłyszeć podczas koncertu 4 marca w Centrum Sztuki Mościce. Tego wieczoru nie zabraknie kultowych piosenek zespołu Breakout, którego założycielem był Tadeusz Nalepa, uważany za ojca chrzestnego polskiego bluesa.

Podróż do świata zmysłów proponuje Muzeum Okręgowe w Tarnowie. W siedzibie placówki przy Rynku 3 od 27 lutego do 23 kwietnia będzie można oglądać wystawę interaktywną. Mali i nieco więksi odkrywcy będą mogli dowiedzieć się ciekawostek dotyczących działania zmysłów.

 

Galeria - Kultura 2017

Sport

Aktualności sportowe

Reprezentantki Pałacu Młodzieży zajęły pierwsze miejsce w IX Ogólnopolskim Memoriale Zbigniewa Barnasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Kategorii Juniorek Młodszych o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Z pałacowej drużyny pochodzi również Królowa Strzelców tegorocznej edycji - Wiktoria Kostuch.

Sukcesami może pochwalić się drużyna Zespołu Szkół Technicznych, która znalazła się w gronie sześciu najlepszych małopolskich zespołów w koszykówce chłopców. Ekipa z ZST pokonała wszystkich rywali na poziomie tarnowskim i rejonowym, co pozwoliło im wystartować w finale wojewódzkim Licealiady rozgrywanym w Nowym Sączu.

Nieźle zaprezentowali się zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów podczas trzeciej rundy Rok Cup Italia 2017. Kacper Szczurek zawody zakończył tuż za podium, zajmując czwarte miejsce. Tarnowski zawodnik utrzymał pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Piłkarze Unii Tarnów zmierzą się w najbliższą niedzielę, 19 marca, z drużyną wicelidera tabeli III ligi, Stalą Rzeszów. Mecz jest sporym wyzwaniem dla „Jaskółek”, gdyż z rzeszowskim rywalem przegrały 12 z 15 meczów. Początek spotkania o godz. 15 na Stadionie Miejskim.

 

Edukacja

Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych mieli okazję zaprezentować się podczas Małopolskiego Festiwalu Zawodów w Krakowie. Tarnowska młodzież prezentowała zawody, do których przygotowuje ich nauka w ZSEO, m.in.: ogrodnika, architekta krajobrazu, mechanizatora rolnictwa, a także specjalisty z zakresu żywienia.

Włóczykije, czyli koło PTTK działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Eugenii Gierat, po raz czwarty przywitali wiosnę, biorąc udział w złazie „Witamy Bociana”. W tegorocznej edycji, której finał odbył się 21 marca na Jamnej, uczestniczyło niemal 230 osób.

W dwutygodniowych praktykach zawodowych w Niemczech i Wielkiej Brytanii uczestniczyło 20 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Jak tłumaczą pracownicy szkoły, tego typu praktyki nie tylko poszerzają horyzonty, ale pozwalają zdobyć wiedzę. Z programu praktyk skorzystali uczniowie z klas o profilu mechanicznym.

Gimnazjaliści z ośmiu szkół rozpoczęli rywalizację w Konkursie Młodzieżowych Debat Obywatelskich. W pierwszym pojedynku, rozegranym 17 marca, uczniowie musieli zmierzyć się z tezą „Człowiek rządzi swoim losem, a nie siły od niego niezależne”. Tę debatę wygrali reprezentanci Gimnazjum Dwujęzycznego, pokonując drużynę opozycji z Niepublicznego Niepłatnego Gimnazjum "U Konarskiego".

 

Galeria - Edukacja i Nauka 2017