Biznes

Aktualności biznesowe

Firma Summit Packaging Polska sp. z o.o.jest częścią międzynarodowego koncernu. Jej zakład produkcyjny w Tarnowie zajmuje się produkcją zaworów aerozolowych. Aktualnie firma poszukuje osób, zainteresowanych pracą w Tarnowie na stanowisku operatora maszyn.

Wobec wchodzących niebawem w życie nowych regulacji dotyczących przetwarzania danych osobowych, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców "Małopolska" organizuje bezpłatną konferencję „RODO – nowe obowiązki dla przedsiębiorców”, której celem jest przygotowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw do wdrożenia nowych przepisów.

Performance marketing i afiliacja to jedne z ważniejszych obszarów działań dla branży e-commerce, dlatego też zapraszamy na Performance Day CEE - nowy event Izby Gospodarki Elektronicznej, który odbędzie się 27 września w Warszawie.

 

Galeria - Biznes 2018

Kultura

Aktualności kulturalne

W sobotni wieczór zapraszamy na niezwykły koncert organowy, odbywający się w ramach Projektu MIŁEK 2018, który przywraca kulturze niesłusznie zapomnianego, a bardzo popularnego przed wojną, kompozytora Henryka Miłka (1878-1943), w roku jego 140. urodzin. Koncert odbędzie się w Bazylice Katedralnej o godz. 19.00.

Szkolny chór „Allegretto” działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Tarnowie zdobył Złote Pasmo, zajmując pierwsze miejsce podczas regionalnego Konkursu Chórów Regionu. Projekt ten objęty jest patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego celem jest rozpowszechnianie śpiewu poprzez stworzenie spójnego programu dla chórów od szkoły podstawowej do zespołów zawodowych.

Wystawy Muzeum Okręgowego w Tarnowie prezentowane na co dzień, przedstawiają zaledwie małą część wszystkich zbiorów Instytucji. Okazją na poznanie innych, równie ciekawych eksponatów, jest akcja „Galeria Jednego Obiektu”.

Plenerowe koncerty na zielonej trawie i kocyku w malowniczej scenerii łąk przy Centrum Sztuki Mościce to propozycja dla całych rodzin, przyjaciół i znajomych. Tegoroczne „kocykowe” granie inaugurowane zostanie 27 maja o godz. 16.00 podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego wspólnie z zespołem Bartek Szu i Te Fajne Dziewczyny. 

W środę 30 maja zapraszamy na dzień otwarty CSM. Będzie można wziąć udział w warsztatach, prelekcji o modzie, a także zobaczyć spektakl stworzony przez osoby niesłyszące. Osoby odwiedzające tego dnia CSM będą mogły zobaczyć, jak postępuje remont sali widowiskowej raz porozmawiać z dyrekcją i pracownikami CSM o tym, co się dzieje i co może się dziać w Mościcach.

 

Sport

Aktualności sportowe

Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek żużlowej PGE Ekstraligi, ekipę Grupy Azoty Unii Tarnów czeka wyjazdowy mecz z Fogo Unią Leszno, czyli wyprawa do „jaskini lwa”. Nie dość bowiem, że tarnowianie wystąpią na torze mistrza Polski, to jeszcze przyjdzie im się zmierzyć z zespołem, który w tym sezonie jako jedyny nie przegrał jeszcze meczu. Początek spotkania w Lesznie w niedzielę o godz. 19.

Ostatni w tym sezonie mecz przed własną publicznością rozegrają w sobotę pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Tarnowianie, którzy w trzynastu dotychczasowych spotkaniach na własnym parkiecie zdobyli komplet punktów, zmierzą się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z MTS Chrzanów. Początek spotkania o godz. 16.

Podczas ostatniego weekendu maja większość z naszych seniorskich drużyn piłkarskich zaprezentuje się na własnych boiskach. Dla piłkarek Tarnovii oraz zawodników Iskry Tarnów i Błękitnych 1947 Tarnów będą to ostatnie w tym sezonie mecze przed swoją publicznością. Na wyjazdach zagrają w tej kolejce jedynie Unia Tarnów oraz męska drużyna Tarnovii.

Michał Topór, student pierwszego roku automatyki i robotyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zdobył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. W zawodach rozgrywanych w Chorzowie, tarnowianin sięgnął po ten sukces w wyścigu ze startu wspólnego.

 

Edukacja

Aktualności

Dwudziestu uczniów klas drugich – o specjalności technik informatyk - Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie wzięło udział w wyjeździe do Portugalii. Odbył się on w ramach projektu „Start na europejskim rynku pracy”.

Dyrekcja IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie wraz z gronem pedagogicznym zaprasza gimnazjalistów na Dzień Otwarty szkoły.

Zespół Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka” przy ulicy Poniatowskiego 5 zaprasza na jutro (sobota, 19 maja), na doroczny wiosenny piknik. Będzie można wystartować w rodzinnym konkursie sportowym, wymienić książki, licytować obrazy, poznać tajniki origami, a także spróbować domowych wypieków i smakołyków z grilla. Początek o godzinie 9.30.

 

 

Edukacja branżowa jest potrzebna i należy ją wspierać na każdym etapie – zgodnie podkreśliły podmioty nawiązujące współpracę.