TARNÓW / Sport / Kalendarium sportowe / Sportowa Niedziela na Marcince

Sportowa Niedziela na Marcince

Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy przy Gimnazjum nr 8 w Tarnowie, CENTERMED Rehabilitacja i Runshop.pl zapraszają w niedzielę 8 marca na wspólne sportowo rekreacyjne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Do udziału zapraszamy całe rodziny – dorosłych, młodzież i dzieci, szczególnie zapraszamy seniorów. Wystarczą dobre chęci i sportowe buty, para kijów Nordic Walking. Zadbajmy wiec o swoją kondycję i spędźmy mile czas na Górze św. Marcina.

W programie:

  • „NA MARCINKĘ MARSZ” – spacer Nordic Walking na trasie Rynek – Park Biegowy Marcinka. Tradycyjnie miłośnicy Nordic Walking spotkają się o godzinie 11.00 na Tarnowskim Rynku, aby po rozgrzewce pomaszerować na Górę św. Marcina. Profesjonalny trening i rozgrzewkę prowadził będzie Wojtek Olszówka.
  • „BIEGAMY PO MARCINCE” – trening biegowy na 2 km okrężnej trasie w lesie nad Parkiem Biegowym Marcinka. Na trening zapraszamy zarówno, już biegających tarnowian, jak i wszystkich pragnących rozpocząć swoją przygodę z bieganiem.
  • „STARTY KONTROLNE KADRY OKRĘGU TARNOWSKIEGO” przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych w Iławie w kat. Junior młodszy i Junior oraz do Międzywojewódzkich Mistrzostw w Biegach Przełajowych. 

Biegacze spotykają się w Parku biegowym „Marcinka” o godz. 11.00.

Badania i konsultacje – Specjaliści z CenterMed Rehabilitacja będą chętnym bezpłatnie badali ciśnienie, tętno i dokonywali pomiaru tkanki tłuszczowej. Na miejscu w Parku Biegowym będzie można także za darmo skorzystać z konsultacji z fizjoterapeutą, który doradzi jak wykonywać poszczególne ćwiczenia bez niepotrzebnego obciążania kręgosłupa, jakich błędów unikać i na jakie sygnały alarmowe zwracać szczególną uwagę i co robić, aby ograniczyć ryzyko kontuzji. Uczestnicy niedzielnej imprezy będą mogli także otrzymać bezpłatne zaproszenia do Strefy Aktywności w CenterMed Rehabilitacja.