TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Siatkarki chcą się zrewanżować za porażkę w Szczyrku

Siatkarki chcą się zrewanżować za porażkę w Szczyrku

Siatkarki chcą się zrewanżować za porażkę w Szczyrku

Po raz drugi w tym roku, przed swoimi kibicami zaprezentują się siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Po ubiegłotygodniowej wygranej z innym beniaminkiem, Uni Opole, w sobotę podopieczne trenera Michała Betlei zmierzą się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z SMS PZPS Szczyrk. Początek spotkania o godz. 18.

Dla uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego będzie to drugi w ciągu dwóch dni mecz ligowy. Jeszcze dzisiaj, czyli w piątek 12 stycznia, czeka je bowiem zaległe spotkanie z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Przed tym pojedynkiem zespół z Szczyrku zajmuje w tabeli dziesiąte miejsce. W trzynastu meczach zanotował pięć zwycięstw oraz doznał ośmiu porażek. W gronie drużyn, które musiały uznać wyższość ekipy SMS PZPS znalazła się niestety również drużyna z Tarnowa, która pod koniec października, po najsłabszym chyba meczu w sezonie przegrała w Szczyrku 0-3 (14-25, 19-25, 23-25).

Dla gospodyń tamtego meczu była to druga w sezonie wygrana, wcześniej – grając również u siebie – pokonały bowiem w pięciu setach Uni Opole. Do końca pierwszej rundy zespół z Szczyrku odniósł jeszcze dwa zwycięstwa, w dwóch pierwszych listopadowych spotkaniach pokonując po 3-0 AZS AWF Warszawa (w Szczyrku) oraz AZS Politechniki Śląskiej Gliwice (na wyjeździe).

W dotychczasowych pojedynkach rundy rewanżowej, siatkarki SMS PZPS przegrały natomiast u siebie 0-3 z Wisłą Warszawa oraz po raz drugi w tym sezonie pokonały ekipę z Opola, wygrywając na wyjeździe 3-0.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne