TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Ponad sto bramek Metalu

Ponad sto bramek Metalu

Ponad sto bramek Metalu

W sobotę dla tarnowskich drużyn piłkarskich dobiegł końca sezon 2016/17. Podczas ostatniego weekendu swoje mecze wygrały Tarnovia i Metal, z porażką pogodzić musiała się jedynie Unia.

W trzeciej lidze, Unia zmierzyła się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Spotkanie to miało bardzo ważne znaczenie dla gospodarzy, którym zdobycie choćby jednego punktu zapewniało awans do drugiej ligi. Krakowianie osiągnęli swój cel, mecz zakończył się ich wygraną 2-0 (0-0). Unia, z dorobkiem dziesięciu zwycięstw, dziesięciu remisów i dwunastu porażek, zakończyła rozgrywki na jedenastym miejscu.

Tarnovia na zakończenie sezonu zagrała na własnym boisku z zdegradowaną już wcześniej do klasy okręgowej, Jadowniczanką Jadowniki. Gospodarze, po dwóch bramkach Rafała Kozioła (30 i 60 min) oraz trafieniu Rafała Zegara (73 min) wygrali ten pojedynek 3-0 (1-0). Tarnowianie ostatecznie sklasyfikowani zostali na dziewiątym miejscu, notując po dziewięć wygranych i remisów oraz doznając dwunastu porażek.

Metal, który już wcześniej zapewnił sobie awans do klasy okręgowej, w ostatnim meczu klasy „A” wygrał na wyjeździe 4-2 (1-1) z Koszycami Wielkimi. Dwie pierwsze bramki dla podopiecznych trenera Jacka Czarnika zdobył Sebastian Gębala (15 i 53 min), na listę strzelców wpisali się także Bartosz Karpowicz (72 min) i Tomasz Barczak (90+1 min). Warto dodać, że bramka strzelona przez Karpowicza, była setną zdobytą w tym sezonie w lidze przez Metal. Mistrz tarnowskiej grupy klasy „A” zakończył rozgrywki z jedną zaledwie porażką, przy dwudziestu jeden zwycięstwach i czterech remisach.

(sm)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Znaczniki

Archiwalne