TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Drużyna na medal

Drużyna na medal

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja PWSZ w Tarnowie podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Białymstoku. Złoty medal mężczyzn i srebrny kobiet  w klasyfikacji drużynowej w typach uczelni oraz sześć medali indywidualnych również w typach uczelni, to dorobek tarnowskich akademików.

Pierwszego dnia Mistrzostw historyczny sukces odniósł Michał Derus, student informatyki, awansując do finałowego biegu na dystansie 100m i zajmując w nim wysokie 6. miejsce. Zawodnik trenowany przez dr. Piotra Kuczka dwukrotnie ustanawiał rekord życiowy na swoim koronnym dystansie. Rezultaty 10,82s (el.) i 10,75s (finał) to wyniki lepsze od rekordu Europy (T46) Michała z ubiegłego roku (10,91s Lyon). Co więcej, jeszcze nikt w historii tarnowskiego sprintu nie biegał tak szybko! Oczywiście złoty medal w typie uczelni WSZ powędrował właśnie w ręce naszego sprintera.

2014.azs_LA_009

Również złoty medal pierwszego dnia rywalizacji dorzuciła Magdalena Zambrowska. Tarnowianka na co dzień biegająca 400m przez płotki, już po raz trzeci zdobyła tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski w kategorii WSZ na dystansie 400m.

Drugiego dnia mistrzostw wysoką formę potwierdził Michał Derus zajmując 14. lokatę na dystansie 200m w klasyfikacji generalnej i zdobywając swój drugi złoty medal w typie uczelni.

Kolejne 2 medale zdobyli: Bartłomiej Wierzbicki - brąz w biegu na 200m i Ewelina Starostka, również brąz w pchnięciu kulą.

Wysoko punktowała Marzena Zuziak w skoku wzwyż i w dal oraz  Magdalena Zambrowska na 200m. Z najdłuższymi dystansami zawodów zmagał się Dominik Mikoda.

sam_6374

W klasyfikacji drużynowej w kategorii wyższych szkół zawodowych tarnowianki zajęły drugie miejsce ulegając jedynie reprezentantkom PWSIiP Łomża (8 miejsce w klasyfikacji generalnej), a zdecydowanie wyprzedzając koleżanki z PWSZ w Wałbrzychu. W klasyfikacji generalnej studentki tarnowskiej PWSZ uplasowały się na 38 miejscu.

Zaciętą rywalizację o złoto stoczyli mężczyźni pokonując reprezentację PWSZ z Leszna  zaledwie 4 punktami. Brązowy medal przypadł ekipie PWSZ w Koninie.

Cieszy fakt dobrego występu tarnowskich lekkoatletów, tym bardziej, że w następnym sezonie reprezentacja lekkoatletów PWSZ w Tarnowie powinna wystąpić w podobnym składzie, a bogatsza o tegoroczne doświadczenia. Tak więc zarówno zawodnicy jak i kibice liczą na jeszcze lepsze rezultaty.

 

sam_6379

Znaczniki

Archiwalne