TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Zawodnicy z Lublina wygrali w większości kategorii wiekowych Mistrzostw Polski we wspinaczce na czas. Nie obyło się bez tarnowskiego akcentu. Na najwyższym stopniu podium stanął senior Jędrzej Komosiński z AZS PWSZ Tarnów. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Marcin Dzieński.

Rywalizacja w biegu górskim na trasie 7 km to tegoroczne założenie zawodów organizowanych na „trasie Spycymira”. Masowa impreza biegowa odbędzie się 17 maja. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów. Start o godz. 11:00.

Żużlowcy Unii Tarnów  w niedzielę 10 maja o kolejnie ligowe punkty powalczą z niepokonaną do tej pory drużyną SPAR Falubaz Zielona Góra. Obie ekipy mają silnych leaderów, ale skład gości – jak pokazują dotychczasowe rezultaty - wygląda na bardziej wyrównany.

W piątek 15 maja na basenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbędą się zawody pływackie dla dzieci z drugich i trzecich klas szkół podstawowych.

W weekend między 8 a 10 maja na hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej o awans do krajowego finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii młodzików powalczą zawodnicy MKS PM MPEC Tarnów.

W piątek 15 maja o g. 10 odbędą się testy sprawnościowe w ramach naboru do pierwszej klasy Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży przy Małopolskim Związku Piłki Nożnej.

Na sztucznej ścianie wspinaczkowej hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędą się 9 maja Mistrzostwa Polski w wspinaczce na czas. Udział w mistrzostwach potwierdzili już najlepsi zawodnicy w kraju. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci i młodzieży, które w ramach zajęć i zawodów Fun & Climb będą mogły bezpłatnie skorzystać z możliwości wspinaczki na ściance PWSZ.

Piłkarze reprezentujący MUKS 1811 zajęli 6 miejsce w kategorii wiekowej U-10 podczas ogólnopolskiego finału XV edycji turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Turniej odbył się w Warszawie na boiskach Legii, Agrykoli i na Stadionie Narodowym.

Rafał Kiwior, promotor kartingu i organizator imprez motoryzacyjnych, został powołany do Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego. Będzie pełnił funkcję przewodniczącego Okręgowej Komisji Kartingowej.

Spacery Nordic Walking oraz wspólne bieganie czekają na tarnowian, którzy 10 maja pojawią się na Górze św. Marcina. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów. Po treningu organizatorzy zapraszają na spotkanie przy herbatce i świeżych drożdżówkach.

Znaczniki

Archiwalne