TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W niedzielę na torze speedrowerowym w Mościcach odbyła się druga edycja Memoriału Pawła Żurowskiego. W zawodach udział wzięli czołowi zawodnicy południa, co pokazuje ich solidarność z wszystkimi, którzy mają w pamięci zmarłego kolegę i mimo, że zawody miały na celu uczcić jego pamięć, od pierwszego biegu pokazali, że odpuszczania nie będzie.

W niedzielę, 25 września odbędzie się druga edycja Memoriału Pawła Żurowskiego, zawodnika Horyzontów Tarnów. Podobnie jak w zeszłym roku na torze w Mościcach oprócz gospodarzy rywalizować będą reprezentanci Strażaka Mikołów i Śląska Świętochłowice. Swój udział w zawodach potwierdzili także doskonale znani w Tarnowie krośnianie, startujący w barwach TPD Kalety.

W dniach 17-18 września w Świnoujściu zostały rozegrane III Mistrzostwa Polski w Grapplingu i Combat Grapplingu . Na turnieju tym nie zabrakło również przedstawicieli AZS PGNiG PWSZ TARNÓW, którzy przywieźli z tej imprezy aż 16 medali.

Około czterystu młodych ludzi wzięło udział w spotkaniach z gwiazdami sportu goszczącymi w ramach Tauron Tennis Cup – Otwartych Mistrzostw Tarnowa Par Deblowych w Tenisie ziemnym 2011. Głównymi gwiazdami tegorocznego turnieju byli, podobnie jak rok temu, Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg.

Piątka tarnowian stanęła na podium "Grand Prix Tarnowa - Yonex Cup 2011" zorganizowanego przez Tarnowski Klub Tenisowy.

Już w najbliższy weekend odbędą się zawody Alpinus Climbing Summer Cup 2011 będące trzecią tegoroczną edycją Pucharu Polski w konkurencji wspinaczki bouldering oraz Pucharem Polski Amatorów we wspinaczce na czas. Swój udział w imprezie potwierdziło ponad 150 zawodników z całej Polski, a pula nagród sięga 30.000 złotych! Honorowy patronat nad zawodami objęli Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała i Starostwa Tarnowski Mieczysław Kras.

Adam Gładysz nie zaliczy weekendu na torze Oschersleben do udanych. Z powodu usterki w samochodzie Tarnowianin zajął dopiero 16 miejsce w kwalifikacjach i 17 w pierwszym wyścigu. W niedzielnej eliminacji Gładysz przebił się z 17 miejsca na 12.

Zawody zostały rozegrane w dniach 17,18 września w Częstochowie. Tarnowscy zawodnicy zdobyli cztery złote oraz trzy brązowe medale, natomiast w klasyfikacji drużynowej klub „Tiger" Tarnów wywalczył II miejsce, na 19 startujących klubów.

W taki sposób określił niedzielny występ sztangistów tarnowskiego Start-u jeden z najbardziej doświadczonych zawodników sekcji. Stwierdzenie to doskonale oddaje jeden z ważniejszych celów uprawiania sportu i uczestniczenia w sportowej rywalizacji. Radość i satysfakcja jaką daje udział we współzawodnictwie są równie ważne jak osiągnięty wynik.

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg będą głównymi gwiazdami tegorocznego turnieju Tauron Tennis Cup – Otwarte Mistrzostwa Tarnowa Par Deblowych w Tenisie ziemnym 2011, który odbędzie się w dniach 17 – 22 września.

Znaczniki

Archiwalne