TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Żużlowcom tarnowskiej Grupy Azoty Unii Tarnów nie udało się niestety awansować do finałowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W zawodach w Lublinie zajęli oni trzecie miejsce, a awans do finału uzyskały dwie najlepsze pary.

Młodzi zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów powalczą dzisiaj w Lublinie o awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu.

Piłkarze tarnowskiej Unii czwarty z rzędu sezon spędzili na boiskach trzeciej ligi. Zakończyli go na jedenastej pozycji, na kilka kolejek przed końcem zapewniając sobie utrzymanie się w lidze.

Westovia Okna Pawłowski zdobyła Puchar Ligi Letniej. Tym samym futsalowcy tego klubu potwierdzili swą dominację w letnich rozgrywkach, wcześniej zwyciężyli bowiem także w Lidze Letniej.

Czternaście medali, w tym pięć złotych, przywieźli zawodnicy tarnowskiego Startu z rozegranych w Białymstoku Indywidualnych Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. Największy udział w tym sukcesie mieli Anna Trener-Wierciak i Tomasz Sikorski, zdobywając po trzy „krążki”.

Młodzi zawodnicy Iskry Tarnów (rocznik 2004) triumfowali w rozegranym w Mikołajowicach turnieju piłki nożnej młodzików, będącym zarazem X Memoriałem Władysława Kocąba. Najlepszym zawodnikiem zawodów uznany został piłkarz Iskry, Bartosz Główczyk.

Przed nami ostatni akcent futsalowego sezonu w Tarnowie. Dzisiaj o godz. 18 na „Orliku” na os. Zielonym rozpoczną się zmagania w Pucharze Ligi Letniej 2017.

Tor w Poznaniu gościł w czasie weekendu młodych kartingowców, rywalizujących w czwartej już serii Rok Cup Poland. Spośród zawodników TTSK K-TEAM Tarnów najlepiej zaprezentował się tym razem Adam Micał, zajmując czwarte miejsce w kategorii Junior Rok.

Kolejne medale Mistrzostw Polski w wspinaczce sportowej zdobyły w czasie minionego weekendu siostry Natalia i Aleksandra Kałuckie z AZS PWSZ Tarnów.

Drugiej w tym sezonie porażki doznali żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów. W zaległym meczu czwartej kolejki Nice 1. Ligi żużlowej, tarnowianie przegrali na wyjeździe 28-32 z Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

Znaczniki

Archiwalne