TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Serię zwycięstw odnieśli sztangiści tarnowskiego START-u podczas Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji, które odbyły się w Banovcach n/ Bebravu pod koniec kwietnia.

Jędrzej Komosiński, student kierunku wychowanie fizyczne, zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej na czas. Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z powodzeniem rywalizowała w zorganizowanych po raz pierwszy w Lublinie Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej. Studenci i pracownicy uczelni wyższych rywalizowali w kategoriach „na trudność” oraz „na czas”.

W Krakowie-Skotnikach rozegrane zostały Mistrzostwa Małopolski w Boksie, podczas których tytuł najlepszej drużyny naszego okręgu wywalczył kolejny raz klub bokserski „Tiger" Tarnów.

W chińskim Chongqing odbyły się inaugurujące tegoroczny cykl zawody wspinaczkowego Pucharu Świata. Spośród Polaków najlepiej wypadła dwójka tarnowian. Klaudia Buczek zajęła 5 miejsce, a Marcin Dzieński ukończył na 6 pozycji, ustanawiając zarazem nowy rekord Polski na 15-metrowej ścianie wspinaczkowej.

Grupa Azoty Unia Tarnów pewnie pokonała beniaminka Enea Ekstraligi Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 63:27. Przed spotkaniem to tarnowianie byli stawiani w roli zdecydowanego faworyta i tak też się stało. Licznie zgromadzona na trybunach publiczność pomimo wysokiego zwycięstwa gospodarzy mogła oglądać kilka ciekawych biegów, głównie za sprawą Leona Madsena. Duńczyk przez ostatnie trzy sezony startował w barwach Jaskółek i tarnowski owal zna doskonale, co potwierdził w kilku biegach.

Karpacki Wyścig Kurierów co roku zbiera liczne pochwały płynące ze środowiska kolarskiego. Wielokrotnie podkreślano jak ważne jest tworzenie wyścigu dla zawodników do lat 23, którzy mają dzięki temu okazję do nauki i zbierania cennego doświadczenia. Takiego samego zdania jest Christophe Brandte, dyrektor sportowym kontynentalnej drużyny Color Code Biowanze.

Tarnowianin Kamil Cedrowski będzie reprezentował Małopolskę w X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2014. Zawody odbędą się w sierpniu w Bydgoszczy.  

W kwietnia w Warszawie odbył się XXXI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma. Jednym z zawodników reprezentujących nasz kraj był wychowanek klubu Tiger  Tarnów Damian Kiwior. Podopieczny trenera Józefa Sadko odniósł bardzo duży sukces zdobywając  srebrny medal mimo, że wystąpił w wyższej niż zwykle kategorii wagowej - do 69 kg.

Na pływalni Mosir w Tychach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu. W zawodach uczestniczyło 120 pływaków z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku. Tarnów reprezentowała 6 osobowa ekipa wraz z trenerką Anetą Michalską Kocjan. Pływacy zdobyli łącznie 7 medali 3 złote, 2 srebrne oraz 2 brązowe.

W niedzielę 27 kwietnia br. w Lasku Lipie rozpoczyna się XX jubileuszowa edycja Pucharu Tarnowa MTB. Jej ostatni, wrześniowy wyścig będzie setnym w historii tej imprezy, rozgrywanej w Tarnowie od 1995 roku.  W ciągu 20 lat w kolarskich zmaganiach wzięła udział imponująca liczba – ponad 15 tysięcy uczestników. To dowód na to, że decyzja grupy tarnowskich rowerzystów, sprzed dwudziestu lat, była słuszna.

Znaczniki

Archiwalne