TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

We wtorek 26 marca odbyła się oficjalna prezentacja tegorocznej odsłony Karpackiego Wyścigu Kurierów - największego etapowego wyścigu dla zawodników do lat 23 rozgrywanego w Środkowej Europie.

Władze polskiego speedwaya podjęły decyzję o przełożeniu inauguracji rozgrywek Enea Ekstraligi zaplanowanych na 1 kwietnia. Powodem są niesprzyjające warunki atmosferyczne.

W Zawierciu rozegrane zostały 84. Mistrzostwa Polski Seniorów (Elite) w boksie. Zawody zgromadziły najlepszych pięściarzy z całej Polski, wśród nich dwóch reprezentantów klubu Tiger Tarnów: Dariusza Rabendę 60 kg i Damian Kiwiora 69 kg. W narożniku naszym zawodnikom sekundował trener Józef Sadko. Bardzo dobrze zaprezentował się Damian Kiwior zdobywając brązowy medal, oraz 28 punktów do klasyfikacji klubowej.

Z bardzo dobrym czasem 8,90 sekundy Edyta Ropek rozpoczęła sezon startowy 2013. W rozegranym w chińskim Chongqing pucharze świata zawodniczka MKS Tarnovia Grupa Azoty, Elzat wywalczyła wysokie piąte miejsce.

Siatkarki AZS PGNiG PWSZ Tarnów pozazdrościły sławy swoim kolegom futsalistom i również postanowiły osiągnąć historyczny wynik. Po raz pierwszy reprezentantkom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie udało się awansować do finału Akademickich Mistrzostw Małopolski (dawniej Małopolska Liga Akademicka). Do tej pory zawodniczki tarnowskiej PWSZ stawały dwukrotnie na najniższym stopniu podium w rywalizacji sportowej małopolskich szkół wyższych.

Sezon zainaugurują zawody pucharu świata w konkurencjach wspinaczki bouldering i na czas. Impreza odbędzie się w chińskim Chongqing w najbliższy piątek i sobotę, 22-23 marca. Dla Edyty Ropek zawodniczki MKS Tarnovia Grupa Azoty, Elzat to już czternasty w karierze sezon startów w imprezach międzynarodowych! Zapraszamy do kibicowania i oglądania relacji na żywo w Internecie.

Z piętnastoma medalami – siedmioma złotymi, pięcioma srebrnymi i trzema brązowymi - powrócili reprezentanci naszego klubu z rozgrywanych od piątku do niedzieli w Gnojniku Mistrzostw Małopolski w boksie.

Koło Turystyczne „Hulaj-Dusza" działające przy tarnowskim PTTK rozpoczęło sezon turystyczny 2013. W marcową niedzielę „hulajduszki” z przewodniczką Teresą Dumańską  wyruszyły w Beskid Myślenicki.

Brązowy medal wywalczyła reprezentantka Tigera Tarnów Paulina Bogoń na XIII Mistrzostwach Polski seniorek, które z udziałem 73 zawodniczek rozegrane zostały w Lublinie.

9 marca na Hali Sportowej „Jaskółka” o godzinie 15.00 rozpoczną się Wojewódzkie Zawody Halowe „Talent - LA”  dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Znaczniki

Archiwalne