TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W II rzucie Małopolskiej Ligi Akademickiej w boulderingu dobrze zaprezentowały się zawodniczki AZS PGNiG PWSZ Tarnów, które zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za AZS AGH i AZS Akademii Sztuk Pięknych.

Podczas 7 kolejki Młodzieżowej Tarnowskiej Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa padły 63 bramki.

Piłkarze Unii wygrali w meczu na szczycie III ligi ze Szreniawą Nowy Wiśnicz 1-0 i zrównali się punktowo z rywalami. Oba zespoły mają po 39 punktów, a tarnowianie przegrywają tylko gorszym bilansem bezpośrednich spotkań. Miniona kolejka okazała się bardzo szczęśliwa dla Unii, gdyż punkty gubili pozostali najgroźniejsi rywale. Poprad Muszyna zremisował u siebie z Dalinem Myślenice 2-2, zaś Limanovia na wyjeździe z Granatem 1-1.

W związku z szerokim odzewem na zeszłoroczną akcję „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA” firma NIVEA Polska postanowiła zrealizować kolejny projekt mający na celu wsparcie lokalnych społeczności. Informujemy o starcie projektu „Szkółki Piłkarskie NIVEA” przygotowanego dla szkół podstawowych i klubów sportowych o charakterze non-profit, które prowadzą treningi piłki nożnej dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Piłkarze Unii Tarnów rozpoczęli wiosenne zmagania w III lidze. Po ciężkim okresie zimowym, zdeterminowany zespół ruszył do walki o jak najlepszą pozycję w tabeli. Rozpoczął od wyjazdowego meczu w Wieliczce, skąd przywiózł kolejne trzy punkty. Była to 11 wygrana w tym sezonie.

W dniu 17-18.03.2012 odbyły się w Dobczycach baraże piłki siatkowej mężczyzn o awans do III ligi małopolskiej. W turnieju wzięło udział pięć drużyn, dwie III-ligowe tj. DalinMyślenice i GSKS Laskowa oraz trzy IV ligowe: gospodarze KS Feniks Dobczyce, TS Podhalański i MKS Tarnovia Tarnów.

Siatkarki AZS PWSZ Tarnów wywalczyły brązowy medal Małopolskiej Ligi Akademickiej i tym samym powtórzyły wynik ubiegłoroczny! W turnieju finałowym fazy play-off Ligi rozegranym 19 marca w Krakowie, akademiczki z Tarnowa pokonały AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego 0:3.

W ostatnią sobotę na terenach Krakowskiego AWF-u odbyły się Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych.

Już w I Dzień Wiosny tj. dzień "wagarowicza" - środa 21 marca 2012 roku rusza I Tarnowska Olimpiada Sportów Aktywnych. W tym roku szkolnym to z pewnością wielkie wydarzenie sportowe stworzone dla uczniów szkół średnich, którzy będą walczyć o tytuł Mistrza indywidualnie i w drużynie.

W hali sportowej przy ulicy Gumniska 28 został rozegrany mecz bokserski pomiędzy drużyną „Tiger" Tarnów i reprezentacją Podkarpacia.

Znaczniki

Archiwalne